Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Péntek óta fája a derekam,...

Péntek óta fája a derekam, onnan kiindulva a lábam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Lakásfelújításban voltunk, sok nehéz dobozt cipeltem le a 4.-ről, majd 2.-ra fel. Akkor még nem lett bajom, de lehet, hogy már attól kicsit elfáradt a hátam. Pénteken takarítás közben leültem a földre és az eldöltött íróasztalszék kerekeit kapartam ki. Elég koszos volt, sokáig ültem a földön. Magas vagyok és nem figyeltem a testtartásomra, nagyon görnyedten ültem. Szombat óta sokszor csillagokat látok. Változó, hogy hogy, mennyire fáj. Van hogy folyamatosan érzem, van hogy csak bizonyos mozdulatkor.

Általában minimális sajgást érzek, megmoccanásra nagyon fáj.

Leülni, felállni, kocsiba beszállni, lehajolni néha lehetetlen kihívasnak érzem. Hosszabb ülés után volt, hogy javult, volt, hogy rosszabb lett.

Próbáltam nyújtó gyakorlatokkal kimozgatni, hétfőn voltam masszőrnél, kenem hűsítő lóbalzsammal, tegnap reggel vettem voltarent. Mind kis időre enyhít, de nagy javulást még nem érzek.

Maga a fájdalom az gerinc mellől indul derektájt, végig a térdemig. Általában csak azon az oldalt.

Ebben a helyzetben mi a jobb: pihentessem, feküdjek vagy inkább járkáljak, próbáljam kimozogni? Van valami csodaszer amivel kenegessem, tapaszak oda, stb?


2020. aug. 5. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Menj orvoshoz!
2020. aug. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Menj fel webbeteg.hu-ra és diagnosztizáld magad.
2020. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg menj orvoshoz, hetek, hónapok telnek majd el mire kapsz időpontot a vizsgálatokra, hogy nincs-e komolyabb baj. Amíg pedig nem beszéltél a háziorvosoddal kíméld magad.
2020. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam a háziorvost hívni tegnap és ma, de nem vették fel :/ és ezen a nyáron nem ott vagyok, ahol a háziorvosom van, hanem 89 km-re tőle, így nem tudok hirtelen beugrani
2020. aug. 5. 12:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Bármelyik háziorvoshoz beugorhatsz, nem kötelező a sajátodhoz menni.
2020. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!