Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vízhólyagot lábujjon hogyan...

Vízhólyagot lábujjon hogyan lehet a leghamarabb rendbehozni?

Figyelt kérdés
Pont olyan helyen van, ahol éri a cipő és elég kellemetlen így a járás. Valami tipp, amitől hamarabb begyógyul?

2020. aug. 14. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Ki kell szúrni, hogy minél előbb elkezdjen gyógyulni, és cipőben ragtapaszt kell rá tenni, hogy ne dörzsölje.
2020. aug. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha fertőtlenítet tűvel kiszúrod és kitisztitod, akkor is kend be Bepanthen Plus-szal. Igaz ez a gyógyulást is segíti.
2020. aug. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Napsugar11 ***** válasza:
76%

Nem voltam katona, de hallottam, hogy ott a bakancs, ha feltori, ugy szurjak ki, hogy egy cernat is athuznak rajta. Ez a cerna a holyag 2 szelenel kb. 0,5cm-rel logjon ki.

Ha csak kiszurod, a lyuk gyorsan beforrhat es elkezd megtelni ujra. Ha a cerna benne van, kifolyik a keletkezo nedvesseg. Kiprobaltam, nekem mukodott.

2020. aug. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szoktam szurkálni, sebtapasz rá és majd visszahúzódik.
2020. aug. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első három tök jókat írt. Az szintén megoldás, hogy a hólyag felső részén az elhalt bőrt levágod és ilyenkor nem kell cérnázni. A sebet eztán fertőtleníted valamivel pl. Betadine. Ha ez megvan, rá lehet kenni valami kencét pl. Curiosa, de a Bepanthen is jó lehet, majd leragasztod. Ha lábon van érdemes a ragtapaszt kis leukoplasttal megtámogatni, ugyanis a mai ragtapaszok nem igazán ragadnak. De akár kis mullapból meg Leukoplastból lehet házilag is ragtapaszt barkácsolni.


Ha nagyon profi akarsz lenni a sebre raghatsz Grasolind hálót is, akkor nem ragad bele a kötszer a sebbe.

2020. aug. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Én ki szoktam harapni és lenyalni, ami kifolyik. Kellemes, sós, ásványi anyagokban gazdag íze van.
2020. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!