Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy láb elvesztése után...

Egy láb elvesztése után kimennél utcára, emberek közé, társaságba művégtag nélkül?

Figyelt kérdés
A műláb elkészítése időbe telik (3-4 hónap), addig otthon ülnél vagy próbálnád folytatni az életed? Ha később, valamiért nem tudod használni a protézist, bemennél dolgozni? Lemondanál programot? Kort, nemet kérnék! Köszi.

2020. aug. 21. 16:16
A kérdező szavazást indított:
Amíg nem nézek ki teljesnek, nem mennék sehova.
Munkába bemennék protézis nélül is.
Akár barátokkal is elmennék protézis nélkül.
Bárhová elmennék, próbálnám folytatni az életem.
70 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én igyekeznék folytatni az életem. 27 N
2020. aug. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Tessék kimozdulni, és élni az életed. Élsz, egészséges vagy, ez történt veled, de ettől ugyan olyan ember vagy mint voltál. Aki szeret így is szeret, és elfogad. Ugyan az az ember vagy aki 2 lábbal voltál, mint most.


Van aki egyszer azt mondta nekem, hogy fenéklen billent, szeretném neked ugyan ezt átadni, ha nem hallgatsz a jó tanácsra:D

2020. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is megpróbálnám folytatni az életemet. Ha képes lennék elmenni valahová protézis nélkül is, elmennék.

Aki emiatt megbámulja, vagy lenézi a másik embert, az egy primitív bunkó!

17/L

2020. aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Mennék hát. Kit érdekel ki mit szól.


30 / N

2020. aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

45,no,nyugalomba vonult szexbomba. Igen. Otthon kattannek be igazan. Szamomra nagyon fontos a kimozdulas, nem is emberek miatt.

Persze, hogy gyaszolnam azt az egesz ep testemet, de megmutatnam magam santitva is. A csonkomat azt nem, de hogy egy lab, azt igen.

2020. aug. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már azok után amin ámentem az életem végét jelentené. De nagypapám úgy ismerte meg nagymamámat még mankóval. Pedig a mamának volt más udvarlója mégis a papát választotta :) Aztán kapott műlábat amivel kirandult, sétált és még autót is vezetett. Sokat utazgattunk. :) Egyedül a strandot hagyta ki, amúgy teljes életet élt.
2020. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, az ember ilyenkor próbálja visszaszerezni az életét, műláb nélkül is. Nem azon gondolkodik hogy mások mit szólnak.
2020. szept. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel, hogy mások mit gondolnak rólam. Ha valakinek nem tetszik, ne bámulja.
2020. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én mentem. A haverok viccelődtek, a lányok együttérzőek voltak.

De nagyon fura volt, hogy nincs lábam és mankót kell használnom.

2020. okt. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek valakit, aki mindkét lábát elveszítette. Műlába nagyon sokáig nem volt és most sem használja. Dolgozni már nem tudott visszamenni, de miután kiheverte a balesetet és utóhatásait, nem zárkózott be. Számomra hihetetlen és nagyon tiszteletre méltó, ahogyan a továbbiakban folytatta az életét. Több, mint 20 éve történt a balesete, de azóta is aktív életet él (pedig már nem fiatal), megy mindenfelé, ahova tud, vannak barátai. Ritkán fogad el segítséget másoktól, sőt még ő segít másoknak. Számomra ő egy nagyon pozitív példa, hogy így is lehet folytatni, túlélni egy ilyen csapást.
2020. okt. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!