Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha törés miatt gyógytornát...

Ha törés miatt gyógytornát írnak ki, akkor jobb ha ezt a tornát egy hozzáértő ember segítségével tesszük vagy saját magunk is tudjuk tornáztatni a gyógytornász kihagyásával?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Páromnak bokatörése volt, hetente 2x járt gyógytornászhoz ahol nem egyéni hanem csoport tornát tartottak. Az ott eltanult gyakorlatokat itthon is végezte és szépen, fokozatosan helyre jött a lába. A gyógytorna 5 hét volt tehát 10 alkalom.

Nem nagy dolog,ingyenes és legalább eltanulod a megfelelő gyakorlatokat.

Mehetsz viszont fizetòs gyógytornászhoz is, ő igaz drága de csak veled foglalkozik. Szerintem gyógytornász nélkül ne akarj elkezdeni otthon tornázgatni.

Jobbulást :)

2020. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem tudod szakember nélkül tornáztatni, mert nem tudod, hogyan kell a sérült testrészt terhelni. Egyéni akciókkal vagy nem haladsz, vagy további sérüléseket okozhatsz.
2020. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem néhány alkalommal mindenképpen érdemes elmenni gyógytornára, hogy jól be legyenek tanulva a gyakorlatok. Nehogy tévesen végezze a tornát és esetleg káros legyen. A gyógytornász figyeli, hogy helyesen legyenek végezve a gyakorlatok.
2020. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs meg a szakértelmed hozzá, ami egy gyógytornásznak megvan.
2020. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a segítséget!:)
2020. aug. 25. 09:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyógytornász minimum négy évig jár főiskolára, ahhoz, hogy értsen a dolgokhoz és bajt ne okozzon, hanem gyógyítson. Ha begyakoroltátok a mozdulatokat, utána otthon is lehet, sőt ő is fogja javasolni.
2020. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam, eleinte egyénire, akkor még ő tornáztatta meg a kezem és elmondta otthon mit gyakoroljak, mi az amit még nem szabad csinálni. Nagyon sokat segített a gyógytornász, én 10 alkalommal voltam, utána jött ez a vírus és nem tudtam menni, de itthon már tudtam, hogy milyen gyakorlatokat kell csinálni.
2020. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a segítő jellegű kommenteket!:)
2020. aug. 26. 08:26
 9/10 anonim válasza:

Sportrehabosként azt tudom mondani erre, hogy mindig kell egy szakember aki a beteg sakában ott váll =) . Emberekből vagyunk és lusták sajnos nagyon is ! Vendégeim házhoz járnak hozzám s mikor eljutunk odáig, hogy már nagyon jó állapotban van a vendégem, akkor heti 1 vagy két hetente 1 alkalommal jár hozzám. Mindenképp kap otthonra házi feladatot !!!

Érdemes havonta kontrollra járni, hogy a beteg rendszeresen s jól csinálja-e a gyakorlatokat =) .

2020. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!:)
2020. szept. 16. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!