Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vérvételnél ideg károsodás,...

Vérvételnél ideg károsodás, lehetséges?

Figyelt kérdés

Pénteken voltam egy rutin vérvételen ( azt tudni kell hogy nagyon rosszak a vénáim igy mindig kínszenvedés volt szinte minden vérvetel. Sosem sikerült senkinek sem első próbálkozásra vért vennie tőlem.)

Most is ez történt, könyök hajlatból próbálta a nővér levenni, viszont amikor megszúrt egy erős áramütés szerű érzést éreztem a csukló hajlatomnál. Fel is jajdúltam. Szegény nő is megijedt. Ki is kapta a kezemből a tűt.


Na péntek óta ez a fájdalom nem akar szünni. Időnként belenyilal a kezembe amit csak 1 pózban tudok tartani mert egyébként eléggé fáj. Befásliztam borogatom de nem nagyon segít. Szedek rá cataflámot de csak egy picit javít a helyzeten.


A nő aki vért vett tőlem azt mondta, hogy lehet megszúrt egy kis idegszálat ritka eset de előfurdul. Majd elmúlik.

De nekem nagyon rossz sokszor a sírás kerülget.


Veletek volt hasonló? Kb mennyi idő amíg rendbejön? ( tudom mindenkinél más de szükség van a jobb kezemre pluszban képzőművész vagyok és nagy érvágás lenne számomra ha több hétig nem tudnám használni a kezemet.)


Esetleg tudtok valami módszert amivel a gyógyulási folyamat felgyorsítható?



2020. aug. 30. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is mindig nehezen tudják levenni a vért. Legutóbb durván egy hétig fájt, még behajlítani is rossz volt. Nem tudsz vele mit csinálni, majd elmúlik magától.
2020. aug. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Szia. ugyanezt éltem át, csak én csütörtökön. A jobb karom ki sem tudom nyújtani és a kézfejemet sem tudom használni :(


A laborban is és egy orvostól is megkérdeztem, hogy ez mi a franc és ugyanezt a választ kaptam - pár nap és elmúlik. Egy nagyon enyhe javulást érzek a negyedik napon. De pont az előbb mozdítottam rosszul a kézfejemet és iszonyatos szúrkodó áramütés jellegű fájdalom lett az eredménye (én el is sírtam magam, pedig felnőtt ember vagyok xd).


Olvastam erről sok rosszat de bízom abban, hogy pár hét és teljesen eltűnik a probléma. Magától gyógyul, esetleg napi 2 B vitamin tablettát szedjél mert azt ajánlották nekem.


Jobbulást kívánok neked!

2020. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen a B1 vitamint nekem is javasolták szedem is.

Remélem segít és hogy te is minnél hamarabb rendbejösz

2020. aug. 31. 18:31
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Neked hogy van azóta? Én még nem tudnám megmondani hogy javul-e, mert a hüvelykujjam környéke elkezdett fájni... De jobban ki tudom nyújtani a karom
2020. szept. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem most már sokkal jobb de kelleni fog még pár nap amíg 100%-os lesz.


Remélem neked is javúlt már egy kicsit

2020. szept. 3. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!