Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mesterséges kóma sokk miatt?

Mesterséges kóma sokk miatt?

Figyelt kérdés

Egy nagyon kedves barátomnak pár napja motorbalesete volt. Akkora sokk érte a szervezetét (lábai szilánkosra törtek, gerince sérült , átszúrta a tüdejét..) , hogy amióta bekerült a kórházba mélyaltatásban van.


Ennek a mesterséges kómának milyen negatív következményei lehetnek egy ilyen szintű baleset után? Olvastam neten, hogy nem igazaán rizikómentes ez a mesterséges kóma, de vajon mi történik ha "felébresztik"? Mi történhet ha túl sokáig van ebben az állapotban?


(Tudom, hogy majdnemhogy teljesen felesleges a kérdésem, hogy mi lesz, azt senki nem tudja itt elmondani nekem, csak segítene feldolgoznom nekem is jobban ezt a helyzetet, ha tudnám mi történik/történhet vele a napokban. Orvosokkal sajnos csak a családtagjai bezsélhetnek, őket pedig nem akarom minden nap zargatni)


2020. okt. 5. 16:39
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
87%
Ez nehéz kérdés, szerintem még az orvosok sem tudják előre milyen következményei lehetnek. Úgy tudom, hogy az altatás miatt nem olyan a keringés, mint amilyen alapvetően lenne, ez a szervekre nincs jó hatással, az izmok elernyednek, utána rehabilitáció kell. Folyamatosan monitorozni kell, gyógyszereket kell adni, táplálni kell, higiéniailag ápolni, felfekvést kell megakadályozni, stb..
2020. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ha mélyaltatásban az állapota se nem javul, se nem rosszabodik, akkor lehetséges lehet hogy a felébresztésével lesz jobb v rosszabb a helyzet?

2020. okt. 5. 16:55
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Itt ugye nem agyi sérülés van, szerintem az állapota mindenképpen fog javulni, de ilyen polytraumánál annyi fájdalma, problémája lenne, hogy szerintem azt nem lehetne éber állapotban elviselni, így ez volt a jó döntés.
2020. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg a fájdalmai miatt mélyaltatják. Agyi sérülésnél lehet veszélyes, ilyen esetben inkább a fájdalomcsillapítás egyik módszere.
2020. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!