Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Volt a hasam alatt egy szortus...

Volt a hasam alatt egy szortuszo gyulladás, ami kifakadt és egy nyílt seb lett a helyen, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsere ez azert nem szo szerint nyilt seb. Ha nincs otthon Betadine, kolnit kenni is eleg, magas alkoholtartalma miatt fertotlenit.
2020. okt. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Betadine, esetleg tetrán kenőcs
2020. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elég félelmetesnek tűnik, mint egy lyuk. Belül ugye piros, de nem vérzik, talán kicsit gennyedzik. Betadint mar tettem rá, esetleg betadhine vagy ilyesmi, hogy sebesedjen? Köszönöm a válaszotok!
2020. okt. 12. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Felírás nélkül kapható Gentamicin Wagner kenőcs. Kifakadt kelésekre alkalmazzák, nekem bevált.
2020. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Be fog varrasodni ha csak betadineval kened is. Türelem.
2020. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sebeszet! Jarobeteg rendeles. Oda nem kell beutalo. Menj oda, ne kuruzsolj.
2020. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Támogatom az utolsó válaszolót, sebészet és mutasd meg orvosnak! Az iylen tályogok nagyon csunyan el tudnak fertőződni, ráadásul a hasad alján elég rossz helyen is van. Mindenképp le kell fedni, és szakszerűen lekezelni. Továbbá ha esetleg van más betegséged is, pl. cukorbetegség, kulobosen veszelyeztetett a helyzet. Lehet antibiotikumot is kellene kapnod ha csúnya és nagy. Ne kockáztass mutasd meg sebésznek. Egy orvostanhallgató.
2020. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kisbabaval egyedül vagyok itthon, nem sok lehetőségem van elmenni, ezért is írtam itt. Más betegségem nincs. Kb egy 1-1.5 cm lyuk. Kb 4 napja jött ki, azóta meg nem sebesedett be. Egyébként nem faj, nem vérzik stb. Igen, rossz helyen van, és a szülés miatt, nagyobb is a hasam, rá is lóg. A fertotlenitesre eléggé figyelek. Remelem ez elég lesz...
2020. okt. 14. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!