Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gyakori vállficamok esetén...

Gyakori vállficamok esetén mit csináljak?

Figyelt kérdés

Fél éve volt egy balesetem ami miatt kificamodott a vállam, a sürgősségin rakták a helyére, azóta még történt jópár ficam.

Hova menjek ezzel a panasszal?

Mit tudnak ezzel kezdeni?


2021. jan. 14. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ortopédia, műtéttel korrigálható.
2021. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy egyes írja.
2021. jan. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De hogy kezdjek neki a folyamatnak?

Magándokihoz kell mennem és ő beutal műtétre vagy hogy?

2021. jan. 14. 23:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Beutalót kérsz a háziorvostól az ortopédiára.

Mehetsz TB alapon is.

2021. jan. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ahogy írták.

Háziorvostól kérni beutalót, és ortopédián megmutatni.

Érdemes MRI-re is menni (ez vagy több hónap, vagy kb 30ezer és 2 héten belül meglesz) és azzal pedig vállsebész, hogy pontosan mi/hogy sérült a ficamokkal (szalagok, ízületi tok milyen, a felkarcsont feje sérült-e, van-e valami csontos vagy porcos elválás stb).

Artroszkópos vállműtéttel a legtöbb váll stabilizálható: 2-3 pici, 1cm-nél is kisebb pontot végzik. Utána 2-3 hét vállrögzítés és aztán gyógytorna.


Nekem decemberben volt ficamom, sajnos még nem az igazi befagyott váll miatt, én is gondolkodom a műtéten, ha nyár végére nem javul.


Jobbulást!

2022. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!