Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lóról estem. Mitől felejthette...

Lóról estem. Mitől felejthettem el a teljes tegnapi napot?

Figyelt kérdés

Tegnap leestem a lóról este és bevertem a fejemet a földbe. Beugrattam vágtába, de elkezdett őrültmód rohanni, élesen vette a kanyart, annyi lélekjelenlétem volt, hogy arra figyeljek, hogy a kengyelből kicsússzon a lábam. Volt rajtam kobak. Ahogy bevertem a fejemet lezsibbadt mindenem, a két kezem, a lábam begörcsölt, besípolt, bebúgott a fejem, a fülem. Felállítottak, szédültem és azt sem tudtam hol vagyok. Vagyis tudtam, hogy a lovardában, de minden idegen volt, mintha akkor jártam volna ott először. Álomszerű volt, mintha részeg lennék. Azt sem tudtam felidézni, hogy mit csináltam aznap reggeltől addig, nem tudtam megmondani, hogy dolgoztam-e, mivel telt a délelőtt, magára az esésre meg abszolút nem emlékeztem, hogy mi volt az előzmény. A nevemet, rendszámomat tudtam. 20-30 perc múlva kitisztultam teljesen, mindenre emlékeztem, az esésre, az előzményére, mindenre. Csináltak CT-t, nem találtak se törést, se vérzést, semmi kórosat.

Mitől lehetett ilyen átmeneti amnéziám? Az ütéstől vagy az ijedtségtől?


2021. febr. 19. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Agyrázkódás volt, retrograd memoriazavar. Normális agyrazkodasnal, örülök h megnéztek és nem találtak semmit. Jobbulást!
2021. febr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A triázson azt mondták, hogy valószínűleg enyhe fokú agyrázkódás ez, de a papírra, amit a CT után kaptam semmi ilyesmi nincs írva. Azt mondták, hogy sötét szobában, csendben pihenjek, aludjak.

2021. febr. 19. 08:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg talán latinul írták rá: commotio cetebri, de vszeg szerepel rajta H trauma érte a fejedet, innen tudni fogja bármelyik orvos :)

Igy-igy, most pihenjel sokat. Jobbulást meg1* :)

2021. febr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
*cerebri (ah dinnye vagyok :'))
2021. febr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"cont.capit.reg.occipit."

Ez van a diagnózishoz írva.

2021. febr. 19. 11:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha jót találtam, ez fej zúzódás a nyakszirti részen. Ha minden igaz.
2021. febr. 19. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt jelenti cont.=contusio=zúzódás
2021. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!