Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szálka ment az 5éves fiam...

Szálka ment az 5éves fiam lábába,de már mélyebben van!Ez veszélyes?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre hogy többször a talpához nyúl szaladgálás után, este zuhanyozás után láttam,hogy valami mintha lenne a tálkában.. megnyomtam és sírva fakadt,hogy fáj!Férjemmel,megnéztük nagyítóval, szürke pötty,mintha szálka lenne,de már beljebb van,nincs kint a hegye!Először arra gondoltam,hogy szemölcs lesz az,de a férjem szerint szálka!Próbáltuk jegelni és kiszedni,tűvel is,de nem jön ki semmi,(mondjuk persze a gyerek közben rángatja a lábát és nagyon sír)gyerek koromban mindig azt mondták,hogy kidobja majd a test magából, de ez nem úgy néz ki,mint ami kifelé akár jönni, ha egyáltalán tényleg szálka!Veszélyes ha benne marad?

#szálka #Gyerek talp #Szemölcs?
2021. márc. 25. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem fog bennemaradni, lehet, hogy picit begyullad,de tenyleg megindul kifele. Furdes utan erdemesebb megprobalni a piszkalasat, mert a melegtol megjobban felpuhul a bore,talan konnyebben eleritek, de ha nagyon ficankol, ne piszkaljatok
2021. márc. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 1-2 nap alatt kicsit begyullad és így már könnyen kinyomható.
2021. márc. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A paradicsom külső részéből (tehát a héj alatt közvetlenül,nem a folyós-magos részt) szoktam rátenni jó nagy felületen az érintett részre jópár órára / egész éjszakára. Szépen leszívja a gyulladást, kifehéríti és fellatítja a felső hámréteget, így fertőtlenített, vékony tűvel és szemöldökcsipesszel simán kipiszkálható a szálka. Saját magamon és gyereken is teszteltem, nekünk sem volt kint a szálka vége.
2021. márc. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Talan probalhatnatok ha alszik telefon lampaval.
2021. márc. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Èjjel àlmàban is elràntja!Ma probaltuk kiàztatni előbb,de nem engedi,sima nyomàsra is elkapja a làbàt mert fáj neki!
2021. márc. 26. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!