Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lányok! Rácsuktam a műkörmömre...

Lányok! Rácsuktam a műkörmömre az ajtót, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kocsiajtót rácsuktam a középső ujjamra. Műköröm van rajta, az nem tört be, de az mellette lett egy lila hólyag és a köröm alatt is lila.

Jövőhéten megyek körmöshöz, de lemerjem reszelni, hogy lássam, milyen? A középső ujjam és mandula formájú, szóval eléggé betud akadni mindenhova, pedig nagyon fáj, feszít. Ti lereszelnétek?



2021. ápr. 2. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Kêrdezd a körmöst.



Bárcsak most ez lenne a legnagyobb kínom

2021. ápr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

képet tudnál mutatni?

most nem hiszem hogy le tudnád szedni,vagy akár a körmös, mert baromi érzékeny lehet. pár nap múlva lehet tud vele barmit is kezdeni, amikor már hozzá lehet érni. gondolom véraláfutásos lett duzzadt, ezért fáj.


egy körmös

2021. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a #3-as válaszolónak!

A többi értelmetlen válaszoló meg inkább ne is írt volna...

Nyilván elvettem volna, ha előre tudtam volna, ne alacsonyíts le a saját szintedre.

2021. ápr. 2. 17:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztos vagy te abban, hogy jövő héten melózik a körmös?
2021. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
7: benne vagyok fb-n több körmös ötletgyűjtő csoportban, el se hinnéd mennyien dolgoznak...
2021. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor remélem az is olvassa, akiknek kell és jól seggbe rúgják őket. Aztán nem tudjuk, miért szarok a számok még mindig.
2021. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

9: sokkal inkább a boltokban lévő tömegektől, mintsem a körmösnél maszkban ülő vendégtől... szerintem. de nem is ez a lényeg.


kérdező, jobb az ujjad?

2021. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#10, köszönöm szépen, viszonylag jobb, estére az egész köröm és az ujjam vége belilult, de legalább már nem fáj.

Valószínűleg le fog esni, csak még sohasem ütöttem be az ujjam ennyire (20 év alatt, szerencsére🙄), így megijedtem.

2021. ápr. 3. 06:56
 9/10 anonim ***** válasza:
ha nem fáj (de csak akkor!) a hosszát óvatosan leveheted: körömcsipesszel ha kétoldalról becsíped (ne teljesen ott, amilyen hosszúra szeretnéd, mert törni fog, nem lesz egyenes, szóval picit hosszabbra hagyd), bereped, "letörik" (nem tudom miből van a körmöd, porcinál sima zselénél működik). utána körömreszelővel igazíthatod a végét. az egész folyamat alatt szorítsd a körmödet (azért ne annyira hogy fájjon:)), ezáltal kisebb eséllyel tud mozdulni/fog fájni közben. a csipesszel elég tényleg csak a köröm szélét becsípni, bereped majd, ha kicsit jobban akarnál vele bevágni, az fájni fog, feszítené a saját körmödet is. de ha kibírod vele amíg mész a körmösödhöz, akkor nemgáz. esetleg megkérdezheted őt, hogy szerinte mit csinálj, neki mi segítség. tenni biztosan nem fog semmit arra az ujjadra
2021. ápr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak!

Megkérdeztem, mondta, hogy fájdalomtól függetlenül pár napig ne csináljak vele semmit, hanem elmegyek hozzá húsvét után és megpróbálja leszedni, illetve megnézzük, hogy milyen alatta. Ha fáj, nyilván abbahagyjuk, de legalább mindketten látjuk, hogy hol tart a lenövés (ha nem esik le) és ha bírom, egy vékony réteget felvisz rá a köröm vastagsága érdekében. Így, hogy az egész ujjvégem lila, biztos, hogy nem fog rárakni zselét...

2021. ápr. 3. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!