Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kéne fertőtlenítenem/aggódnom?

AlexVagyokSzia kérdése:

Kéne fertőtlenítenem/aggódnom?

Figyelt kérdés
Ma este észrevettem egy szálkát az ujjamban. Találtam egy csipeszt amivel ki is szedtem, de 2 dolog miatt kezdtem aggódni. A szálka nem fa szerű volt hanem puha. És olyan csipesszel szedtem ki, amivel lehet hogy kullancsot is szedtek ki. Kéne fertőtlenítenem most? 2x mostam kezet, és használtam kézfertőtlenítőt utána.

2021. máj. 29. 02:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond. Ha esetleg fertőzött is volt a kullancs, akkor is kifelé húztad a szálkát, nem nagyon tartom valószínűnek, hogy a véráramba bármi bekerülhetett volna.

Az meg, hogy puha volt a szálka, miért probléma? Ezt nem értem. Kivétel szempontjából semmi jelentősége, max annyi, hogy könnyebben beszakad. Ha a a beszakadt részt nem sikerül kipecázni, akkor be fog gyulladni, kijjebb jön, akkor már könnyebben kiszedhető.

2021. máj. 29. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!