Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy tudnék teljesértékű...

Hogy tudnék teljesértékű lenni lumbágóval?

Figyelt kérdés
Megint fáj és húzódik a derekam, csak mert alaposabban takarítottam és emelgettem. Tornázni fogok ez tiszta sor.... de hogy lehetnék teljes értékű ember porckorong protrusiokkal? Miért lettem lumbágós 29 évesen?!

#derékfájás #lumbágó #porckorong protrusio
2021. máj. 31. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában életmódbeli probléma okozza. Orvossal nem beszéltél erről?

Életmódváltás kell, tudatosabb életvitel, mozgás. A tornázgatás önmagában nem biztos, hogy elég.

Én 27 vagyok, nekem is pont kb két hete csípődött be először a derekam (kertészkedés közben ráadásul, mint vmi öregembernél), de oylan durván, hogy alig bírtam bemenni. Lefeküdtem, erre alig bírtam felállni. Nálam a gyakori ülőmunka okozta. Most végre elkezdtem megint fizikai munkát végezni, ami napi 6-8-9 óra, és máris érzem, hogy jobb. És még ehhez edzek is.

2021. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Férjem is hasonló korától fogva lumbágós. Izomlazítód van? Mindig tarts magadnál, amit az orvos felír! És amint kezd beállni, szedd be.


Emellett hasznos a gyógytorna, csípő-és fenékízület nyújtás, ezek megtanulásához keress fel egy gyógytornászt-fizioterapeutát.


Ne ülj órákat egy helyben, időnként mozgasd át magad.

A stressz is árt, ugye alapból merevebb az ember tőle.

2021. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg neked második!
2021. máj. 31. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem 20 éves korom óta szívat. Nálam ez jött be: nem végzek ülőmunkát, nem vezetek (egyáltalán nem, max a heti nagybevásárlásnál), nem is buszozok, ahova tehetem, gyalog járok és nem lehet egy 5 kg-s túlsúlyom sem. Napi minimum 7 km gyaloglás minden nap meglegyen, fizikailag igénybevevő munka mellett. Nálam ez az életmód rendben tartja a dolgot. Ha ezek közül egyik feltétel sem teljesül, egyből rokkanok lefelé ezerrel.
2021. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!