Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyha rajtam lenne egy...

Hogyha rajtam lenne egy golyóálló mellény,és kb 13-an rámlőnének,csak a mellkasra,mennyi lenne a túlélési esélyeim?

Figyelt kérdés
A V mint vérbosszú filmben láttam ehhez hasonlót....

2021. jún. 2. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Az attól függ, hogy milyen kaliberű fegyverrel lőnének rád. Kisebb pisztoly golyókat kb észre sem vennéd. Nagyobbak után véraláfutások, fájna, de komolyabb bajod nem lenne. De pl Dragunov mesterlövész puska lövedéke mellényestül átvinne.
2021. jún. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Egészségedre! Elég érdekes kérdés de így írok neked egy bejegyzést cserébe. Ez a dolog eléggé attól függ. Milyen mellény lenne rajtad? Ha simán csak kevlár vagy más féle szövetanyag akkor ne is reménykedj max ilyen borzasztóan gyenge pisztolyokat fogna meg talán abból is max 3-4-et. Ha kerámia "plate"-et helyeznél a mellénybe a kevlár mellé és lenne valami belső szivacsszerűség ami elnyeli a lökéshullámot akkor 9 mm-es lövedékeket lazán megállítanád (linkelek egy érdekes videót) de a kerámia tulajdonságai miatt 13 gépkarabélyból kilőtt 7.62-est vagy 5.56-osból nem lennél képes megfogni. Itt jönnének képbe a fém vagy más általam nem ismert anyagok használata amelyek nem törnek darabokra becsapódáskor. Nehezebbek, vastagabbak, limitálnának is a mozgásban bőven, de miután 13x meglőttek nem hinném hogy rohangálnál bárhová is. Szóval kérdésedre válaszolva ha rajtad lenne egy "speciális" mellény és mind a 13 ember a plate-et találná el, és lenne afféle "lökéshullám oszlató/elnyelő" (mint a motoroskabátokban) a mellénybe építve, akkor adnék neked egy erős 80%-ot.

https://www.youtube.com/watch?v=MGqIpwoatIs

2022. dec. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!