Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet ez a görcs a térdemben?

Mi lehet ez a görcs a térdemben?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de ahhoz, hogy értsétek, le kell írjam. 2013 ban volt volt egy csúnya esésem, amikor a jobb térdkalácsom teljesen kiugrott, majd vissza, ezt még 4* ismételve amíg haza jutottam. Voltam vele orvosnál, de persze nem foglalkozott velem, nem vette komolyan, aminek meg lett az ára. Minden évben mentem reumatológiára, ortopédiára, mindenhová, de senki nem vett komolyan, pedig a térdem azóta is kétszere a másiknak. Az ügy 2019 ben vett fordulatot, amikor végre egy normális ortopédushoz kerültem, aki csinált nekem artoszkópiát. Kiderült, hogy a térdemben a porc darabokra volt törve, és egy letört darab elvágta a külső keresztszalagomat. Mivel más betegség miatt hormon problémáim vannak, és el vagyok hízva, azt mondta az orvos, a keresztszalag műtétet csak fogyás után csinálja meg mert akkor már protézist is tesz be, annyira rossz állapotban van a térdem. Addig is amíg le nem tudok fogyni, kaptam egy karbonszálas térdrögzítőt. Na most, fogyni azóta sem sikerült, de egy kiszakadt gerincsérv miatt ismét műtöttek 2019-ben. Mivel jött a pandémia, nem tudtam menni rehabilitációra, és így a mozgásom jócskán beszűkült. Mindezek ellenére itthoni gyógytornákat végezve elég szépen elvoltam, egészen most június elejéig. Akkor ugyanis egy esős időben megcsúsztam a sáron, és elestem, de annyira szerencsétlenül, hogy most a bal térdem ficamodott ki, de nem ugrott ki! Nehezen, de felálltam, és hazamentem. Napokon át éreztem azt, mintha valami becsípődött volna, és ez a mindjárt kiugrik érzés. Ez volt hétfőn, majd pénteki napon álltam föl, és akkor "kattant" vissza a helyére. Azóta a fájdalom jelentősen megszűnt, nem látszott amúgy semmi, viszont érintésre nagyon kényelmetlen, szúró fájdalom jelentkezik, és egy dió nagyságú görcs keletkezett a térdkalács felületén (?). Mindenképpen akarok menni orvoshoz, de addig is, amíg eljutok, meg akartam kérdezni, hogy más járt e már így, avagy sem? Valamint emellett évek óta érgyulladásom van, és az is előjött még a mostani esésem előtt egy hónappal. Esténkét jeget és jég balzsamot teszek rá.

Szerdán mentem az esésem óta először nagyobb távot gyalog, és bár a térdem még bírta is, a bal combnyaktövem alatt úgy 15-20 centivel annyira élesen szúrt, hogy alig tudtam hazajönni.


Szerintetek ez mi lehet? Nagyon el vagyok keseredve mert pénteken mennem kell egy másik városba nődokihoz időpontra, és nem tudom, hogyan fogok tudni elmenni oda, és hazajönni, mivel még ismerős sincs hogy elvitessem magam kocsival, marad a busz.



2021. jún. 20. 11:03
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem kicsit hosszú, hanem nagyon.

Az az igazság, hogy végig sem olvastam.

És ahogy nézem, más sem.

Próbálj rövidebben, lényegretörőbben fogalmazni.

2021. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!