Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Külső keresztszalag szakadás...

Külső keresztszalag szakadás miatt fognak műteni, majd a másik lábamon belső keresztszalag szakadással. Mire számítsak a műtéttel kapcsolatban, és az utána következő felépüléssel?

Figyelt kérdés
A két műtét nem egyszerre lesz hanem kb fél év különbséggel

2021. júl. 9. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem elulso keresztszalag szakadásom volt. 4 hónapja műtöttek.

A műtét kb 1-1,5 óra, nekem altatásban csinálták. 2 csövet hagytak bent amit másnap vettek ki. Utána jött ég, gyógytornász aki mutatott pár alap feladatot amit otthon kell csinalni. Igazából 2 hét mire kiszedik majd a varratot. 3 hónap gyogytorna vár majd rád, persze otthon is kell majd csinálni. Egy tipp hogy mutet előtt dolgozz a combodra mert mutet utan nem nagyon fogod használni mert 3 hét biztos mankozas lesz, nekem a felére csökkent a combom.

Ha bármi kérdésed van még írj.

2021. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!!! :))) Sokat segített! Mégis milyen volt műtét után? Fájt nagyon? Meddig kellett kórházban lenned?
2021. júl. 20. 13:21
 3/3 anonim ***** válasza:

A vírus miatt a kórházban csak a sürgős eseteket műtöttek. A térdem nem volt az. Viszont nem akartunk sokat várni így egy egynapos sebészeti centrumban műtöttek meg. Csütörtök 9kor volt a műtét és péntek délben mehettem haza.

Nekem az inat a combomból vették. Az orvos nekem azt mondta hogy ez a fajta módszer nem fájdalmas annyira mint a másik. Nem tudom neked melyik lesz. Igazából miután felébredtem be voltam gyógyszerezve szóval nem nagyon éreztem fájdalmat. Otthonra is kaptam gyógyszert. Amig a varratok bent voltak, fekvés közben amikor megemeltem a lábam huzodott azért rendesen . De tényleg kibírhato volt ez a módszer.

2021. júl. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!