Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdműtét után normális-e pár...

Grétikee:3 kérdése:

Térdműtét után normális-e pár dolog?

Figyelt kérdés
Most van egy hete, hogy keresztszalag szakadással műtöttek. A kórházban szuperül voltam, nem fajt a lábam sem. Haza jöttünk, és kezdtem úgy érezni, napról napra rosszabb. Mankózáskor nagyon húzódik, és akkor is, mikor felhúzom a lábfejem. A térd mozgató gép a kórházban 90 fokig fájdalom nélkül ment, most már egyre nehezebben és fájdalmasabban. Ez mennyire normális? Értelmes válaszokat várok, és lehetőleg olyanoktól, akik átéltek ezt. (Dokihoz nemsoká megyünk, de addig érdekelne ki mit mondd)?

2019. júl. 16. 14:01
 1/3 Lsiens válasza:

Szia.

Nem tudom, hogy aktuális e még a kérdés illetve nekem is lenne egy kérdésem hozzád.

Engem 4 napja műtöttek (07.22) és nekem például azt mondta az orvos, hogy a műtét utáni két hétben ne is hajlítsam illetve van rajta merevítő ami miatt nem is tudnám.


Az én kérdésem pedig az lenne, hogy neked a műtét utáni napokban be volt dagadva a térded? Mert nekem igen és nem tudom, hogy ez normális-e.

2019. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Teljesen normális hogy be van dagadva a lábad ha csak 5 napja műtöttek ( engem 4 hete műtöttek és még mindig be van dagadva egy kicsit ) de ez teljesen normális. A hajlitassal kapcsolatban pedig annyi, hogy nekünk a gyógytornász mondta hogy napi kétszer hajlitsuk 90°-ig és ha megy tovább akkor tovább is. A merevitőt pedig le lehetett venni amíg az ágyban voltam, csak akkor kell felvennem ha felálltam. Ha lenne még bármi kérdésed akkor írj nyugodtan :)
2019. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ilyen hulyeseget meg ne mondj neki. Minden orvos mas, es tobb fajta technika van, amivel mutenek. En mar egy honapos vagyok, es meg most sem vehetem le a rogzitot, csak ha a hajlito gepet csinalom. Es a duzzanat teljesen normalis. Nagyon sokaig dagadt lesz meg, majd mikor mesz vissza a dokihoz, o lesziv belole. Sry az ekezetert
2019. aug. 4. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!