Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elvagtam az ujjam, és kicsit...

Elvagtam az ujjam, és kicsit gennyezik mit lehetne rá tenni??

Figyelt kérdés

Szeletölő géppel vágtam el az ujjam kb 1 hete, orvosnal voltam vele 2xer.

De mama elkezdett gennyezni már, a seb 2x2cm.

Sajnos varrani nem lehetett mert annyira elvagtam. Eddig nem fájt de eléggé elkezdett fájni pár napja. Behajlitani azt nemtudom, de gondolom a vágás végett csak.


2021. júl. 9. 20:28
 1/7 A kérdező kommentje:
2cm*
2021. júl. 9. 20:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Sebtapasz
2021. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj vissza a dokihoz, fertőződött a seb. Az érdekes, hogy annyira elvágtad, hogy nem varrják, de a gyógyszertárban lehet sebösszehúzó tapaszt venni, lényegében a varrás béna változata, de hatásos. Ha genny, akkor gyulladás, ami ugyebár meleggel jár, így hűtened kell. Betadine mehet rá (mértékkel és csak a seb területén, környékén, nem áztathatod az egész ujjad benne!)
2021. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mutass róla képet! Lehet hogy elfertőződött.
2021. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Betadint használok rá, akkor majd visszamegyek dokihoz ha nemjavul. Köszi a valaszokat

És a bőrt ugy levagtam a ujjbegyemen azt nemlehet varrani. Mitől fertőzodhetett el? Nem aztatom víz nem érte se semmi :/

Volt már ilyen sebem azt is szeletölőgeppel vágtam el.

2021. júl. 10. 07:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Mozgatastol akár.

De ha nem gyullad, hanem gyogyul, akkor nincs baj.

2021. júl. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem gyógyul hanem gennyezik nagyon. 1 hét alatt kellet volna valamit gyógyulnia szerintem
2021. júl. 10. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!