Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megégettem a kezem és gennyezi...

Megégettem a kezem és gennyezik. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Alaposan tisztítsd ki a sebet akármennyire is fáj,majd fertőtlenítsd le,és kösd be úgy,hogy ne érje semmi,és olyan kötést tegyél rá,ami nem akad bele a sebbe.De ha bemész a helyi balesetire,ott megcsinálják.
2013. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%
Nekem egyszer az arcom égett meg nagyon (forró olaj csapódott bele). Sürgősségire rohantunk, ott a karomat (az is megégett) bekötötték, az arcomat megtisztították. Tetránozni kellett napi kétszer, azt rajtahagyni, majd 2-3 óra után lemosni kamilla teával. Napra nem lehet vele menni. Nagyon szépen rendbe jött, gyakorlatilag nincs nyoma, szóval inkább menj szakemberhez, ha nem komoly, megnyugtat, ha az, ellát.
2013. aug. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!