Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől gyógyul egy seb gyorsan?...

Mitől gyógyul egy seb gyorsan? Elestem a lépcsőn, lett egy nyílt seb az arcomon, varrni nem kell azt mondják, de nagyon szomorú vagyok miatta, azt szertném hogy gyógyuljon minél hamarabb.

Figyelt kérdés
2021. aug. 20. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
várni kell, ez a titok
2021. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos gyógyulást nem lehet gyorsítani, max a lehető legkedvezőbb körülményeket biztosítani.

Ha nagyon zavar a heg, akkor mostmár vannak komoly lézeres hegkezelések (épp utolsó ilyen kezelésem lesz nekem is, pedig jól gyógyulnak a sebeim)

Ha esetleg keloidra hajlamos vagy, akkor érdemes minél hamarabb injekciót kérni, hogy szépen gyógyuljon a heged. Illetve érdemes kérni ilyen kis összehúzó tapaszt, ami nem hagyja, hogy szennyeződés menjen a sebbe + összetartja a két részt, így sokkal kedvezőbben gyógyul.

Az is fontos, hogy ne vakard, varrt véletlenül se kapard le, napfénytől fél évig érdemes védeni (akár ragtapasszal, akár kifejezetten ilyen esetekre készült krémmel) mert ha korán éri nap, akkor belilul, nem tesz jót a gyógyulásnak.

2021. aug. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem adtak rá semmit? Léteznek hámosító kenőcsök,sőt olyanok is, amik a hegesedést gátolják. Bár nem tudom milyen a sebed, szabad-e rá használni. Én a helyedben segítséget kérnék a patikába ha a dokid nem mondott erről semmit. [link] ez is jó rá, elég általános sebnél.
2021. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Egyes családi tapasztalatok szerint a Bioptron lámpa is segíthet (igen, tudom, hogy sokak szerint meg szélhámosság.)

Annyi gond mindenképpen van vele, hogy elég drága, de hátha van valamelyik ismerősödnek.

2021. aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Több ismerősömnek is a Contractubex krém segített elhalványítani a heget.
2021. aug. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"

Egyes családi tapasztalatok szerint a Bioptron lámpa is segíthet (igen, tudom, hogy sokak szerint meg szélhámosság.)" Az én tapasztalatom szerint meg hatékony. Igaz, csak kölcsön-lámpa volt.

2021. aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom papucsban, ahogy kell...
2021. aug. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!