Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Beleléptem egy szögbe, és...

Beleléptem egy szögbe, és karantén miatt nem mehetek sehová. Mit tegyek? (több lent)

Figyelt kérdés
Pakoltuk kint az udvart, és sikerült belelépnem egy raklapból kiálló rozsdás szögbe. Maga a seb nagyobb mint egy szúnyogcsípés, nagyon fáj, olyan mintha szétszedett volna egy ideget, vagy ahhoz hasonló, de iszonyúan fáj. Ügyeletre nem tudok menni mert karanténban vagyok, és a házi orvosom sem jöhet ki. Ilyenkor mi a teendő, mert nagyon félek hogy elfertőződik. Amit tudtam megtettem, kentem rá betadint, lefertőtlenítettem. Ha esetleg valaki tud valami segítséget azonnal szóljon! A válaszokat előre is köszönöm szépen!

2020. dec. 5. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Hívd fel a legközelebbi sürgősségit vagy ügyeletet,mit javasolnak. Muszáj lenne tetanuszt kapni.
2020. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
A mentőket kellene felhívni, mert lehet, hogy tetanusz oltás kell, ha olyan mély a seb. Ha ezt így elmondod, hogy rozsdás szög, karantén, stb., muszáj kimenniük. Ha covidos betegnek epehólyag-gyulladása van, azt is el kell látni.
2020. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Ez a Magyar egészségügy...
2020. dec. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Segélyhívót tárcsázod és megmondod a diszpécsernek hogy küldjön ki mentőt mert otthonodban baleset ért, rozsdás szögbe léptél, fáj, vérzik stb.. karanténban vagy szükséged van minél előbb ellátásra. Nyilván fog küldeni valakit, ezért mondd azt hogy covidos vagy, karanténban mert akkor úgy mennek ki hogy maximális védőfelszerelésben tehát tudni fogják hogy fertőzött vagy.
2020. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magadat lerázni! Kutya kötelessége az orvosnak ellátni! Ez egy veszélyes probléma. Ki kell tisztítani a sebet, kell tetanusz is. Hívd a mentőket! Az orvosok sokkal jobban féltik saját magukat, mint minket betegeket. Szinte rettegnek ettől a vírustól. Mi is félünk, de minket betegeket ki lát el? Az orvosokat alig lehet elérni még telefonon is. Ez szomorú valóság itt Magyarországon.
2020. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát Wonny itt sajnos szigorú szabályok vannak, a háziorvosnak meg van kötve a keze :( Nem azon múlik, hogy mennyire félti a saját életét.
2020. dec. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hívtunk annyi mentőt, orvost amennyit csak lehetett, de nem történt semmi. Nagyon kezdek félni hogy mi lesz édesanyámmal. Esetleg azt tudja valaki hogy mennyi időn belül kell megkapnia a tetanuszt? A lábára nem tud ráállni annyira fáj, és viszonylag mélynek mondható a seb. Bocsánat az összevisszaságért, csak stresszes és összeszedetlen vagyok, így nem tudok fogalmazni normálisan.
2020. dec. 5. 18:25
 8/11 anonim ***** válasza:

A kérdező egy szót se írt arról, hogy bármelyik orvos elutasította volna. A háziorvos amúgy se tudna semmit csinálni, ez sebészeti probléma.

Covid gyanús eseteket a covid ellátó részlegeken kezelnek, szükség esetén oda megy konzíliumra a másik szakorvos. Hívd fel az illetékes sebészeti ügyelete, és kérdezd meg, hova menjél, és hogyan (autó, mentő?)

2020. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívtátok a mentőt? És mit mondtak?
2020. dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a mentő miért nem akart ellátni? vagy nem vette fel a telot, nem értem, kiváncsi vagyok
2020. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!