Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Menjek bele újra a gipszelésbe?

Menjek bele újra a gipszelésbe?

Figyelt kérdés
Velem született deformitás miatt még gyerekkoromban több hónapot töltöttem lábgipszekben. Most az orvos újra azt javasolja, hogy érdemes lenne eltörni két csontot és újabb gipsz kúra. 31 éves vagyok. Valakinek van erről tapasztalata.

2021. aug. 26. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen tapasztalatom, de biztos van modernebb eljárás erre, mint egy gipszkúra. Pl ha valakinek a terdeben van tengelyelteres, azt mutettel tudják korrigálni.


Mielőtt belevagsz kérj ki mindenkepp másodvelemenyt. Ha ketten ugyan azt mondják, akkor marad ez a lehetőség. Ha idős orvos mondta, akkor másodvelemenyre fiatalabbhoz menj. Ők sokkal modernebb szemlélet szerint gyógyítanak, persze betartva a protokollt.

2021. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt műtéttel oldják meg, nem így, hogy eltörik a csontot.

Műtét után viszont valóban gipszbe teszik, nekem a korrekció után 10 hétre mindkét lábam gipszbe került. 5 hét fekvő és 5 hét járó, amikor járókerettel engedtek terhelni.

Utána műanyag rögzítőt tesznek fel, ami nekem még 4 hétig volt. Közben gyógytorna és még mankót kellett használni.

Dongaláb a probléma vagy milyen deformitás?

2021. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen deformitás pontosan?

Az eltörik és begipszelik nem teljesen így működik.

Megoperálják, a helyes pozícióban rögzítik lemezekkel, csavarokkal. Ezután pedig egy ideig pihentetni kell az adott végtagot/okat, ezért gipszelik be.

Nem a gipszkötés hozza helyre, az csak egy szükséges dolog műtét után, sokszor főleg pihentető céllal, kicsit nyugalomban tartják.

Arra készülj viszont, hogy műtét után mivel mindkét lábad érintett, teljesen ágyhoz kötve, fekvőgipszben leszel.

2021. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jelen! Nekem gyerekkoromban nem műtött csípő problémám és dongalábam volt. A lábaimat gipszeléssel próbálták helyrehozni és elvileg sikerült is, gyakorlatban mégsem, 28 évesen tavaly műtöttek meg, mindkét lábamat. Velőűr szegezéssel tették helyre.. Amit az előző is ír.

Műtét utáni időszak szörnyű volt. 3,5 hétig voltam kórházban, fekvőbeteg szó szerint, felkelni egyáltalán nem tudtam, mindkét lábam combig gipszben volt.

Gipszben 5 hétig voltam, otthoni ellátásban is házi betegápoló segítséget kellett kérni, mert lábra állni, de a tolószékbe beülni sem tudtam önállóan.

2021. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Köszönöm a válaszokat, eddig nem nagyon tudtam reagálni. Túl vagyok a műtéten, valóban kaptam 2 nagy gipszet is. Engem hazaengedtek, párom tud itthon segíteni. Elvileg 4 hét múlva kell visszamennem ellenőrzésre. Nekem járógipszet nem említettek, de remélem én is kaphatok.

2021. szept. 4. 08:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Hosszú lábgipsz esetén nem fogsz járógipszet kapni erre készülj. Végig fekvés felpolcolva ekkora gipszekkel..
2021. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!