Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tudok tenni a vízhólyagokkal?

Mit tudok tenni a vízhólyagokkal?

Figyelt kérdés

Ma voltunk túrázni, és az új cipőm több helyen is nagyon kidőrzsölte a lábam. Mind a két talpamon több helyen is fájdalmas vízholyagok vannak, amikre nagyon kellemetlen rálépni, így járni is rossz.

A problémám az, hogy holnap is megyünk hasonló túrára, viszont fáj járni. Mivel iskolaidőben van, így ha nem megyek azt igazolni kell.

Szerintetek mit tudnék csinálni, hogy jobb legyen?


2021. szept. 2. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
ebből megtanultad hogy új cipőt nem túrán törünk be. amúgy én mindig kiszúrom a vízhólyagokat, kinyomom a vizet belőlük és leragasztom őket. másnap vastag zoknit vegyél fel hogy kipárnázd a lábad
2021. szept. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Használj vízhólyagtapaszt. Nekem fényesen bevált:


[link]

2021. szept. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha izzadós a lábad, akkor én azt ajánlom, hogy még véletlen se használj vízhólyagtapaszt.


Kb 3000 km-t gyalogoltam már, és teli voltam már vízhólyagokkal. A vízhólyagtapasszal csak annyit értem el, hogy alatta kétszer akkorára nőtt és még betermeltem egy vízhólyagot a vízhólyag alá (nem vicces dolog).


Amit tudsz tenni: mosd meg a lábad. Fertőtlenítsd le a vízhólyagot. Ezen a ponton van a light-osabb verzió, ahol kiszúrod a hólyagot, kinyomod a lötyit és lekötözöd. Ezzel az a baj, hogy van esélye újrabegyűlni a nap folyamán, de ha reggel csinálod, akkor nem annyira rossz.

Erősebb verzió: varrd át a vízhólyagot és hagyd benne a cérnát. A varrás előtt mind a tűt, mind a cérnát fertőtlenítsd le. Amikor a cérna benne van, akkor csepegtess még fertőtlenítőt rá és mozgasd meg a cérnát egy kicsit, hogy belemenjen a hólyagba. Ez fájni fog. Utána kötözd be.


Tudom, hogy későn van, de ha tudsz venni holnap reggel indulás előtt önragasztós fáslit a patikában és azzal körbe tekerni a lábadat egy-egy körbe ott ahol vízhólyagos lettél, akkor az segít a zokninak elcsúszni a lábadon és lejebb vinni a fájdalmat (ha erősen kötözöd el, akkor mégjobb, mert attól fáj a legjobban, hogy a vér odatódul).


Sok sikert és legközelebb tanulj belőle: nem kiránduláson törjük be a cipőt.

2021. szept. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ezzel az a baj, hogy van esélye újrabegyűlni a nap folyamán"

igen ez előfordulhat. de ha nem telik meg megint, akkor a bőr letapad, és védi az új bőrt ami nő alatta.

2021. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!