Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi ennek a neve és hol lehet...

Mi ennek a neve és hol lehet kapni ilyet?

Figyelt kérdés

Az alábbi linkben olvastam

[link]

És a következő rész a lényeges:

"Léteznek olyan védelmet nyújtó termékek, melyek abban az esetben is segítenek, amikor erősebb ragasztásra van szükség, ugyanakkor a bőrt mégis szeretnénk megvédeni. Ezek a védőkrémek és filmek olyan speciális orvostechnikai termékek, melyeket a bőrre kell kenni, fújni és a megszáradása után bármilyen ragasztóanyaggal ellátott termék/kötszer biztonsággal használható. A kötszer eltávolításakor nem a bőr felső rétegét húzzuk le, hanem ezt a védőréteget, így fájdalommentesen, biztonsággal, sérülést nem okozva eltávolítható, az alapvetően erős ragtapasz is."



2021. szept. 12. 09:35
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem itt most miről van szó, mi a kérdés. Lehet kapni eleve ilyen kötszert is, nem kell plusz réteg a sebre,de biztosan létezik ilyen.
2021. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Bőrre meg van olyan ragtapasz, ami nem ragad annyira hozzá, hogy a levétele sérülést okozzon.
2021. szept. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kérdés ott van a zöld sávban :D

Az nem opció, hogy nem ragad annyira, mert végre találtam egy olyan sebtapaszt, ami nem esik le 20 percen belül, hanem még a sportolást és a homokot is kibírja, légáteresztő és normális áron van. És szerintem nem a levétel okozott sérülést, hanem a ragasztóban lehetett valami olyan anyag ami bőrpírt okozott (+ égő-viszkető érzést).

2021. szept. 12. 10:45
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, ez lehet amiatt, mert nem légáteresztő. Én amit használok sebtapaszt az ilyen átlátszó és nem esik le, viszont leszedni könnyű, legalábbis nekem nem okozott bőrpírt.
2021. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A neve szigetkötszer(mefix, omnifix stb) gyógyszertárban lehet venni.
2021. szept. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. szept. 12. 22:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!