Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valóban muszáj sebészetre...

Valóban muszáj sebészetre menni? Körömágy gyulladás.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos megsérült majd begyulladt az ujjam. Betadine kenőcsöt használok és kamillás vízben áztatom. Eléggé fáj, ránőtt ez a kis vad hús is... háziorvos szerint sebészet. Én nagyon nem szeretnék ott kikötni, rossz tapasztalatok miatt rettenetesen félek, és még nem látom annyira vészesnek. Persze, ha muszáj akkor muszáj.... valóban nincs más lehetőség? Annyit olvasgattam, hogy rengeteg kenőcs van amit doki felírhatott volna....


Képet csatolok, nem túl szép..

[link]

[link]

[link]



2021. okt. 7. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha már vadhús is van, akkor kell a sebészet, ellenkező esetben nekem rendbe szokta hozni a Betadine oldat és Tetran kenőcs, ezek recept nélkül kaphatók.
2021. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, fura mert begyulladt és másnapra lett a husi. Mire számíthatok? Lekenik? Levágják, mindjárt sírok :(
2021. okt. 7. 12:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Otthon áztasd ki naponta 3-4szer , elmúlik magától .
2021. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sebészet, vagy magánúton egy sebész. Magától nem fog elmúlni. Én a lábujjammal jártam így egy szerencsétlen pakolás következtében (köröm leesett majd folyton benőtt az új köröm és végül vadhús lett rajta).


Nem fájdalmas a levétele egyébként, ez meg nem is olyan nagy még, érdemes most túlesni rajta de mindenképp sebésszel.

2021. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki. Igen a lábujjast ismerem....2 évig szenvedtem vele gimis koromban. Mindkét lábam nagy ujján benőtt a köröm. A vadhúsra akkor vérehulló fecskefüvet adott a doki azzal kellett kenni amíg eszinte eltűnt majd kivágta a körmöt. Nem tudom érdemes lenne e még áztatgatni és, ha nem javul hétfőn menni sebészetre.... bár szerintem elmegyek ma munka után... valahogy csak túlélem xD legfeljebb pityergek egyet így 30 évesen :)
2021. okt. 7. 13:08
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha valaki még erre járna és hasonló az esete.


Nem mentem végül sebészetre, adtam egy kis esélyt, mivel nem láttam olyan durvának. Vettem tetrán kenőcsöt, párakötésben volt két éjszaka az ujjam, ez látszólag semmit nem segített, kamillás vízbe áztattam naponta többször, illetve elkezdtem vérehulló fecskefűvel csepegtetni a vadhús részt, akár félóránként is. Ez hatott, napról napra csökkent a mérete és a gyulladás is elmúlt 3 nap után.


Vérehulló fecskefű volt annó a lábujjamra is javaslatként és akkor is az segített. Még nem tökéletes az ujjam, mert azért megsínylette a dolog, le is hámlott, mint egy jó vízhólyag után, és még érzékeny kicsit a felület :)


Minden jót mindenkinek!

2021. okt. 27. 20:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy végül elmúlt sebészeti beavatkozás nélkül is. :) Igen, jó dolog a vérehulló fecskefű de azért azt sem mindig segít, de tök jó, hogy most megtette hatását! Azért a körmödre figyelj, hogy ne nőjjön be. :)

Minden jót! :) (#4-es voltam)

2021. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) én is örülök, hogy megúsztam. Mondjuk, ha nem javult volna vagy múlt volna el nyilván menni kellett volna. Happy end.
2021. okt. 27. 20:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Látszatra nem segített a tetrán? Érdekes én csak azt használtam mindig, és attól múlt el mindig. Bár én még akkor el szoktam kezdeni, amíg nem nő rajta vadhús.
2022. szept. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos látszatra akkor nem segített, de lehet, ha még pár napot használom javult volna attól is. Ez már így nem derül ki :)
2022. szept. 28. 10:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!