Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A beteg eldöntheti hogy...

A beteg eldöntheti hogy altatásban vagy érzéstelenítő alkalmazásával történjen a műtét?

Figyelt kérdés
(csavarokat fognak kivenni 3 hónap után)
2021. okt. 26. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Amennyiben a beavatkozáshoz nem feltétlenül kell altatás, akkor az az egészségügyi intézménytől függ.

Van, ahol figyelembe veszik a beteg kérését, van ahol még akkor sem kérhetsz altatást, ha hajlandó lennél kifizetni.

2021. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már volt olyan műtétem (abszolút nem nagyműtét, az egész kb. fél óra volt, viszont aránylag sürgősen, szombaton műtöttek), ahol kérdezték, hogy érzéstelenítést szeretnék vagy altatást. Mondtam, hogy érzéstelenítést, azzal próbálkoztak negyed óráig, átlag kétpercenként birizgálták meg a kezem, hogy ugye ezt már nem érzem. De éreztem, úgyhogy altatás lett belőle.

Mondjuk ez húsz éve volt.

2021. okt. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!