Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elfertőződött vagy csak...

Elfertőződött vagy csak gyógyul a sebem?

Figyelt kérdés
Tegnap este csináltam a combomon egy elég mély vágást. Miután elállt a vérzés nedves törlő kendővel próbáltam kitisztítatni mert más nem volt otthon. Tegnap estére és a mai nap, suliba egy rugalmas anyag darabbal kötöttem wc papírt a sebre mert kötszert sem találtam. Este is és ma is amikor levettem a papírt láttam hogy egy picit vérzett de nem nagyon. Mire hazaértem vettem rá sebtapaszt + tettem rá kézfertőtlenítőt (a neten azt írták hogy az is jó sebek fertőtlenítésére). Azóta begennyesedett az egész, ilyen fehér színű cucc van a sebben és a ragtapaszon. Elfertőződött vagy csak gyógyul? Ha el fertőződött hogy kezeljem házilag? Orvoshoz sajnos nem tudok menni vele. Előre is köszi a válaszokért

2021. nov. 2. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudsz orvoshoz menni vele? Lehet tetanusz oltás kell!

Plusz nagyon úgy hangzik, mintha szánt szándékkal vágtad volna meg magad, és akkor nem csak azzal van gond, hogy van egy sebed...

2021. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi történt amúúgy?
2021. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szándékosan vágtam meg de a penge viszonylag tiszta volt szóval tetanusz biztos nem kell (amúgy légyszives ne arról legyen a téma hogy én csináltam magammnak, csak az írjon aki tudja hogy hogyan lehetne kezelni a sebet)
2021. nov. 2. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A viszonylag tiszta, az nem tiszta. Nekem egy elmosott kést sikerült véletlen beleállítani a lábamba, és kellett tetanusz. Plusz látatlanba, senki nem tudja megmondani, hogy mennyire gázos a sebed. Orvos miért nem jöhet szóba?
2021. nov. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert magamnak csináltam, és mivel 18 év alatt vagyok csak szülővel mehetek orvoshoz, és ha a családom megtudja hogy én csináltam rögtön ordítani kezdene velem
2021. nov. 2. 21:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor találj ki valami hihető sztorit, és irány a baleseti.
2021. nov. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utánna néztem 1 éve kaptam tetanusz emlékeztető oltást, szóval elvileg az még véd
2021. nov. 2. 21:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
14 elmúltál, mehetsz orvoshoz egyedül
2021. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem várok 1-2 napot és ha nem javul elmegyek orvoshoz
2021. nov. 2. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!