Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez normális vagy gyulladás?

Ez normális vagy gyulladás?

Figyelt kérdés
A kertben valamelyik szerszám megvágta a vádlimat két helyen. Nem mély vágás, mint egy karmolás nagyjából. Lemostam, lekezeltem, viszont most ahogy lehúztam a zoknimat láttam hogy elég vörös. Megtörölgettem, lemostam megint, hogy biztos az alvadt vér, de a seb alatt vörös. Mintha egy nagyon picit bevérzett volna a bőr alatt a vágás körül. Ez normális ilyenkor? Vagy fertőzés, gyulladás lehet?

2021. dec. 6. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a lekezelés alatt fertőtlenítést értesz?

azóta nem ért semmi hozzá, vagy leragasztottad?

a szerszám nem volt rozsdás? bár nem csak a rozsdás, a földes dolgoknál is azt mondta a háziorvosom, hogy tetanusz. inkább, mint hogy baj legyen belőle

2021. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak zokni volt rajtam. Ragtapaszt nem találtam otthon és siettem. Esetleg privátban tudok képet küldeni, ha úgy biztosabbat tudtok mondani.
2021. dec. 6. 21:54
 3/11 anonim ***** válasza:
de fertőtlenítetted a sebet??
2021. dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Alkohollal igen.
2021. dec. 6. 21:56
 5/11 anonim ***** válasza:
betadine, octenisept, ilyesmi, sebkezelő fertőtlenítő kellene rá.
2021. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Így látatlanban: Lehet fertőzés, vagy lehet zúzódás is. Az újra fertőtlenítés nem árthat.
2021. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ide szabad ilyen képet feltölteni?
2021. dec. 6. 22:13
 8/11 A kérdező kommentje:
2021. dec. 6. 22:25
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez normális?
2021. dec. 6. 22:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez gyulladtnak tűnik.
2021. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!