Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sok üléstől keletkezhet seb a...

Sok üléstől keletkezhet seb a fenéken/farpofán?

Figyelt kérdés

Munkámból kifolyólag sokat ülök, és a szék ülő felülete egy idő után keménynek érződik, ráadásul aranyeres is vagyok, bár mostanában szerencsére ezzel nem volt problémám. Óránként egyébként is felszoktam állni, és akkor úgy dolgozom 5 percet, vagy szünetet tartok. Tegnap viszont, mikor hazaértem este és megfürödtem, megtörölköztem, nagyon véres volt a törölközőm. Különösebb figyelmet nem fordítottam neki, mert a hátam pattanásos és gondoltam, lehet kidörzsöltem és attól lett ilyen.


Viszont ma reggel WC-tem, és törlés közben felfedeztem, hogy a fenekem véres, és ebből következtettem, hogy tegnap is ez miatt lett olyan a törölköző. Féltem, hogy az aranyerem, ráadásul nem is szokott vérezni, de nem belsővérzés, hanem kicsit fentebb a farpofánál volt véres. Lehet az ülőmunkától, vagy a WC papír dörzsölte ki? Elég sokat szoktam használni, mert egy nap általában egyszer kell elmennem, de akkor elég alaposan kitörlöm, és lehet a sok és durva törléstől dörzsöltem ki.



2021. dec. 15. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyet, hogy az üléstől kisebsedne, de szerintem nem kizárt. Viszont a sok dörzsölés biztos nem szerencsés. Én minden reggel felkelés után nagywc-zek, megtörlöm, és utána langyos vízzel, szappannal megmosom. Így elkerülöm, hogy állandóan dörzsöljem, vagy esetleg bármi ott maradjon.
2021. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!