Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elvágtam az ujjamat. Lehet...

Elvágtam az ujjamat. Lehet baj belőle?

Figyelt kérdés
Most takarítottam egy régi sarlót, és megvágtam vele az ujjamat. Alumínium anyagból volt, tehát nem volt rozsdás, de piszkos volt. Gyorsan megmostam a kezemet, tettem rá betadint és gézzel bekötöttem. Lehet komoly baj belőle?
2021. dec. 28. 17:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az kötelező, rég óta. Közben utánaolvastam, azt találtam, hogy 5-10 évvel a gyerekkori után sérülés esetén érdemes újraoltást kérni. Jelentkezz a háziorvosodnál, majd ő eldönti.
2021. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
18%

A jó alapos habos kézmosás a legokosabb, amit ilyenkor tehetsz, amit meg is tettél. A betadin pedig jó utókezelésnek.


Ha nagyon parázol és még csak kicsit sebes, mártsd bele 10-20%-os ecetbe, amíg le nem kapja a sebet és mosd meg újra, aztán kösd be újra. Úgy minimális az esély a bajra.


Ha először is jól megmostad, akkor nem hiszem, hogy szükséges, főleg ha nem nagyon nagy és mély a seb.


A lényeg mindig az, hogy az egész seb, teljes mélységéig ki legyen mosva. Ez felületinél egyszerűbb, mélyebbnél jóval nehezebb.

2021. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!