Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ezek a tünetek normálisak ha...

Ezek a tünetek normálisak ha egy kicsit elvágtam az ujjamat?

Figyelt kérdés
Egy picit elvágtam az ujjam,de tényleg nem súlyos,mert csak annyi volt hogy leejtettem egy tálat,megpróbáltam utánanyúlni,de nem sikerült így visszapattant egy üveg a kisujjamra.(pont ott vágta el ahol behajlik az ujj)először észre se vettem ,de mikor igen akkor tettem rá egy sebtapaszt.Ez kb. egy hete történt és még most is ha valamihez hozzáérek élesen szúr,vagy tompa szúrást érzek.Látok egy kis hólyag félét,ha azt nyomom ott szúr,körülötte meg csak tompa.Ez mikorra múlik el várhatólag?Csak mert kosarazok és így elég nehéz játszani hogy mindig attól tartok rosszul kapom e el a labdát..
2014. febr. 15. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy befertőzted. Az a terület,ahol hajlik az ujjad,amúgy is nehezen gyógyul,mert mindig megnyílik a seb,amikor behajlítod az ujjasat.Kened és kötöd még mindig?Ha nem akkor csináld.
2014. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a nagyon gyors választ.:D.Nem kentem,de csak nagyon pici,nem tudtam hogy szükség van erre.De akkor kenni fogom,megfogadom a tanácsodat.:)
2014. febr. 15. 23:12
 3/11 anonim ***** válasza:
az biztos hogy nincs bent a szilánk? mert a szúrás attól is lehet... olyan érzés mintha tűvel megszúrnának... ha ilyet érzel egy tűvel próbáld megpiszkálni a sebet... ha benne van érezni fogod.. és vagy te, vagy valakit kérj meg otthon hogy szedje ki csipesszel vagy tűvel :) orvoshoz nem kell vele menni, simán házilag megoldható :)
2014. febr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, hogy lehet hogyvvan benne szilánk, de végül azért nemhiszem mert nnem mindig fájt.. De most jobban élő jött. Honnan derítsem ki hogy van e benne? :) Még amikor friss volt a seb megnéztem, és nem láttam benne.. Akkor azért megpiszkáljam? :)
2014. febr. 15. 23:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne piszkáld! Nem biztos,hogy van benne valami,de ha van is a szervezeted ki fogja "dolgozni"magából.
2014. febr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
és amíg kidolgozza had szenvedjen :)) annyi ha megnyomod a sebet és olyan érzés mintha tűvel szurkálnának, akkor valószínű benne van még.. nyugodtan piszkáld akkor meg tűvel.. "nyisd fel" a sebet és csipesszel vedd ki... hidd el semmi bajod nem lesz tőle... én már nem egyet szedtem ki magamból is, másból is... nem kell túldramatizálni egy ilyet (és ezt a válaszolódnak írtam nem neked! :) )
2014. febr. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
és nem mindig dobja ki a szervezet a benne lévő dolgokat.. van ami betokosodik...
2014. febr. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 16. 07:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves 3.! Én nem egyet és nem egy párat szedtem ki már, hanem nagyon sokat,olyat,amit ki kellett szedni. Sebészeten dolgoztam. Ha egy hét alatt nem javult.van rajta egy kis hólyagféle az azt jelenti,hogy begyulladt. És ha van is benne valami azzal a váladékkal együtt ami ott van, ki fog jönni anélkül,hogy piszkálná. Valószínűleg tényleg nem lesz semmi baja,de teljese felesleges.
2014. febr. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha van egy kis hólyag féle akkor piszkáljam?mert nekem van,és ott fáj:(
2014. febr. 16. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!