Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megharapott egy patkány. Kell...

Megharapott egy patkány. Kell ilyenkor valamit csinálni?

Figyelt kérdés
Csak megcsípett a fogával és alig vérzett. A kutyusom találta a hátsó kertben, én pedig azonnal kivettem a szájából és még élt, ekkor harapott meg. Meg kéne nézni orvossal? A sérülés az nudli, csak kell ilyenkor valami oltás esetleg? Amúgy eskü menő szuperhős lennék mert munkanélküli vagyok, jó lenne melonak. Mondjuk "Ratman". Hát nemtudom na de visszatérve, el kéne mennem dokihoz?

2021. dec. 30. 02:22
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Betadin nem árt rá, ha nincs egyéb panasz szerintem nem kell orvos.
2021. dec. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Ha már sebes, akkor mártsd bele a kezed ecetbe, hogy lekapja a sebet, aztán nagyon jól mosd ki szappannal! Ezzel kezdésnek kizárjuk a bakteriális fertőzéseket.

Reggel hívd fel az orvosi ügyeletet és kérdezd meg, hogy ilyenkor van-e további teendő!

2021. dec. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Kötelező veszettség elleni oltási sor.
2021. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, remélem elmentél orvoshoz!

Úgy van, ahogy a 3-as mondja, veszettség elleni oltás.

2022. jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!