Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vallstabilizalo mutet?

Asapferg kérdése:

Vallstabilizalo mutet?

Figyelt kérdés

Kb 4 eve egy balesetben kiugrott a vallam, ami nagyjabol masfel ora mulva lett visszarakva. Ez egy het mulva megismetlodott. Nem tudom kinek milyen volt, ketszer mutottek labtoressel, egyszer hereservemmel aztan pedig keresztszalag szakadassal. Nem tudnam igazan mashoz hasonlitani azt a fajdalmat, masodpercek alatt omlik rolad a viz. A helyzet az, hogy igazabol megprobaltam eddig csak egyuttelni vele, de sajnos nagyon instabil, barmikor ki tudnam mozditani a helyerol. Valakinek volt hasonlo probelmaja esetleg? Azt olvastam hogy a mutet utani rehabilitacio kb 6 honap. Ez erdekelne igazabol, mert az igen hosszu ido, ugy hogy kozben nem tudnek dolgozni. (Kozepesen megterhelo fizikai munka)

A valaszokat elore is koszonom.



2022. jan. 3. 02:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Öcsémnek volt többször habituális vállficama, műtötték, teljesen jó lett. Karosszérialakatos, kb egy hónapig nem dolgozott.
2022. jan. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na, halistennek neki jol sikerult, ezzel a felallassal en is kiegyeznek. Mikor a keresztszalagom mutottek az volt 12 het, de remenykedem, koszi a valaszt!
2022. jan. 3. 11:41
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Azóta ment ki? Vagy csak érzed az instabilitást?

Voltál MRI-n, meg váll szakrendelésen utána? Lehet érdemes lenne egy ilyen konzultáció.

Sajnos műtét után jó pár hétig szigorúan rögzítő éjjel-nappal, és utána is csak lassan, gyógytornával szabad elkezdeni terhelni.

Nekem 1 hónapja (2021 dec) volt vállficamom (egyből vissza is ugrott kb), és szintén szóba jöhet a műtét :(

Elvileg majd csak 2-3 hónap után, ha akkor is nagy az instabilitás érzése, akkor gondolkodjak el rajta, addig bízom benne, hogy meg tud javulni.

2022. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem, azota halistennek nem, maximum reszlegesen, mondhatni csak elkezdodott a folyamat, de nem ugrott a helyerol. Nem tortent sajnos MRI, link voltam, most meg a haziorvos elmondasa alapjan lehetetlen bejutni. A terdemet maganklinikan mutottek Tatan, lehet elmegyek egy konzultaciora, nagyon profi az orvos, igazabol 10 masodperc alatt megmondta ott is hogy sajnos ez mutet. (Egy mozdulattal ki tudta mozditani a terdem a helyerol) Nem akarok veszjoslo lenni, de nekem 14-15 evesen kezdodott ez a reszleges kiugras, akkor fociztam versenyszeruen, de nem torodtem vele, viszont teljesen majd csak 21 evesen. Foglalkozz vele amig nem jarsz ugy mint en, hidd el, borzalmas. Instabil amugy igen, megtanultam egyutt elni vele, de igy fiatalon annyira ez nem vigasztal. Koszonom a valaszod, jobbulast kivanok neked!

2022. jan. 12. 23:14
 5/5 sellolany ***** válasza:
Nekem a Péterfyben műtötte Baukó Tamás a vállamat, teljesen szétbarmolta, két és fél év után is fáj, nem mozog rendesen. Kerüljétek a pasast messzire! A Vállcentrumban is tevékenykedik, emiatt én egy orvoshoz se mennék, aki ott dolgozik, mert ha egy ilyen dilettánst megtűrnek maguk között, ők se lehetnek jobbak. Péterfy gyógytornászaira szót sem érdemes pazarolni, el kéne őket tiltani a szakmájuktól.
2023. jan. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!