Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kormom alatt megszurt a...

Kormom alatt megszurt a halnak a csontja puculas kozben , erre kell tetanusz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Dec 22.en halpuculas kozben beleszurt a kormom ala egy csont mikozben szedtem ki a belsosegeket. Nem fajt csak pucit verzett. Aztan kb. Dec. 27-28 korul bedagadt es luketett az ujjam. A kormom alatt ahol megszurt van egy fekete folt. Korulotte feher. Nem tort bele a csont nincs bent semmi azt megneztem.meg most is meg van dagadva kicsit az ujjam , fajni is faj meg de az sem annyira mint elotte. Mert elotte ha hozzaertem egy kicsit is mar fajt. Elmenjek vele orvoshoz vagy ilyennek felesleges mert kirohognek? :D oke..tudom hogy a tetanusz a foldben van... De akkor is idegesit kicsit :D bar mar eleg sok ido eltelt azota. Gondolom be van gyulladva.

#tetanusz #Korom alatti serules
2022. jan. 3. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Lefertőtlenítetted?


Még most is fáj? Akkor irány a doki azonnal, mert a sokkal komolyabb fertőzéseket lehet elkapni így, mint a tetanusz.

2022. jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hivd fel nyugodtan haziorvosod
2022. jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze letisztítottam. Bekotottem utanna. De nem fajt egeszen 27 ig kb. Aztan bedagadt de csak egy kicsit meg luktet. Meg minsig faj de mar lejebb ment a dagadas meg a fajdalom sem veszes.
2022. jan. 3. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:
nem lesz tőle bajod, ha megnézi a háziorvos.
2022. jan. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet bemegyek ma az ugyeletre. Mert sajnos hazidoki bezart mar. Vagy holnap reggel lemegyek gyorsan. Koszonom a valaszotokat
2022. jan. 3. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyomtad ki a szúrcsatornából a vérrel eléggé a bejutott idegen anyagot. Ez nyilván gyulladás és nem tetanusz fertőzés, akkor nem írnál már ide.
2022. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igaz lehet nem nyomtam ki . Mar leapadt az ujjam is most delutanra :) nem is attol felek hogy tetanusz csak regen kaptam es ilyen kis dologgal nem akarok potyara ugyeleten ulni 5 orat :D persze ha nagyon fajt volna elmentem volna . De mar megvarom a holnapot most jelenleg nincs semmi vele csak picit fajn, mar nem kemeny az ujjbegyem sem. Koszonom a valaszod.
2022. jan. 3. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!