Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha megszúrt egy rézdrót a...

Ha megszúrt egy rézdrót a garázsban, akkor lehetek tetanuszos?

Figyelt kérdés

2017. dec. 23. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak ha be volt kenve tetanusszal
2017. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem kentem be vele és őszintén fel sem merült volna, mert gyakran vágom meg magam. De elkezdtem olvasgatni az oldalon ilyen kérdéseket, meg a webbetegen és ott elég durva dolgokat írnak.
2017. dec. 23. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem irtak, hogy a tetanuszinjekcio az a vermergezes kezelesere van es nehez elkapni?
2017. dec. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A tetanusz kórokozó a kosszal juthat be a szervezetedbe, és a szaporodásához az kell, hogy ne legyen levegő a környéken, vagyis mély és zárt legyen a seb. Ezért jellemző a "szög ment a talpamba" után a tetanuszfertőzés: a rozsdás szög jó koszos tud lenni. A kérdés tehát az, hogy milyen mély az a szúrás, és koszos volt-e a rézdrót, meg mikor kaptál utoljára tetanusz oltást. Ha a szúrás mélyebb, mint 5-6 mm, akkor szerintem hívd fel az orvosi ügyeletet, és kérdezd meg, hogy kell-e orvoshoz menned, ők szerintem jobban tudják, és nem kéne ezzel viccelni.

2017. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3. A tetanusz a betegség neve tudtommal.


4. Azt nem tudom, hogy milyen mélyen ment be...szerintem koszos volt, mert ott azért nagy a rumli. Utoljára meg gyerekkoromban kaptam oltást.

A szúrás meg egy kis pötty, kb. olyan, ami injekció vagy vérvétel után marad.

Betadine kenőccsel kentem be.

2017. dec. 23. 16:11
 6/7 anonim ***** válasza:
A kórokozó a C. tetani. Ha nem mély a seb, nem aggódnék.
2017. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még élek.
2017. dec. 27. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!