Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Történtek balesetek a Tapolcai...

Történtek balesetek a Tapolcai-tavasbarlangban?

Figyelt kérdés

Akár sérüléses, akár halálos, amelyek figyelmet kaptak.


Az volt tanítóm mesélte, hogy az ő fiatalkorában cseppkőbarlangot látogattak és mindenki szigorúfigyelmeztetést kapott, hogy haladjanak szorosan a csoporttal. Ketten mégis lemaradtak. Két nap múlva kerültek elő holtan.



2022. jan. 7. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Én csak olyan balesetről hallottam, hogy szintén lemaradtak, aztán 9 hónap múlva megszületett a baba.
2022. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon nagyon kevés halálos barlangi baleset történt. Egy fura eset van a 70-es évek elejéből, de nem Tapolcán, és ott felmerül a büncselekmény gyanúja, akkor 3-an haltak meg egy barlangban mert "eltévedtek", de az ügy nagyon zavaros.

Egy Aggtelek környéki barlangban volt még egy kb. 10 éve, de ott ha jól emlékszem egy hajléktalan költözött be valamelyik barlangba és a barlangi tartozkodással nem összefüggő okból halt meg a barlangban.


1968 szilveszterén szintén Aggteleken az Aggteleki cseppkőbarlangban szervezett több napos túrán 3-an rosszul lettek, kimentették őket, és már a felszínen voltak amikor meg haltak, de ott is több a kérdőjel mint az amit biztosan lehet tudni (részletesen ld. Gyurkovics Tibor az Isten nem szerencsejátékos c. műve ezt az esetet dolgozza fel, megváltoztatva a neveket, helyszíneket stb. de erről szól).

Más hasonló esetről nem tudni.

2022. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nos, én a környéken lakom, nekem még nem meséltek halálos balesetekről. De, azt tudom, hogy én minden egyes alkalommal bevertem a fejem.(hiába szólnak hogy hajoljak le) :D
2022. márc. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!