Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez normális? (boka)

Ez normális? (boka)

Figyelt kérdés

Október végén volt ínszalagszakadásom a bokámmal. 6 hétig fel voltam mentve tesin, december elején kezdhettem el újra tesizni. Azonban már január van, és még mindig fel van dagadva egy kicsit, és arra is érzékeny, ha mondjuk csak simán rálépek egy kicsit nagyobb kiálló kőre, amit előtte meg sem éreztem. Ez teljesen normális ínszalagszakadás után?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 8. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy szimpla szalag húzódás után is ez volt. Normális, de gyógytornászhoz kellene járnod, legalább addig amíg betanít neked pár gyakorlatot. 6 hét kihagyás után nem szabad visszatérni azonnal a sérülés előtti terheléshez (értsd, pl. futás), mert azzal jóval több kárt okozol.
2022. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az semmi, van akinek egy ilyen sérülés után legalább fél év kell.
2022. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy ínszalag-szakadás nem gyógyul meg 6 hét alatt. Saját tapasztalatom ez. Nekem többen is volt részem. Ennek a sérülésnek a teljes gyógyulása min. 3 hónap. Ahogy az #1 írta is, hogy csak óvatosan lehet visszatérni a korábbi terheléshez. Arról nem is beszélve, hogy amíg nem jön úgymond teljesen rendbe a bokád, addig sokkal könnyebben rásérülhetsz (újra megsérülhet) és akkor még hosszadalmasabb lesz a gyógyulás.


Ezt mondjuk a testnevelés tanárodnak is tudnia kellene.

2022. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!