Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Pontosan mi a gondja a bokámna...

Pontosan mi a gondja a bokámnak? Hogyan tudnám megszüntetni ezt? (többi lent)

Figyelt kérdés
Előző vasárnap foci közben izomból belerúgtam az ellenfél játékosának a lábába, mert éppen lőni akartam, de még mielőtt elrúgtam volna a labdát, elpöckölte előlem és megtörtént az eset. Viszonylag a meccs elején történt, már akkor is fájt, de folytattam a játékot, kb szűk egy órát voltam a pályán ez után. Ha megyek, még mindig fáj a lábam a bokám környékén és picit lejjebb is, nem tudom terhelni, és nem igazán javult a helyzet. Mit csináljak, hogy elmúljon a fájdalom? Napi 2x kenem Flexagil-lal, de úgy néz ki, hogy sokat nem segít( amikor megzúzódott a bokám korábban, akkor ezt használtam és segített)

2022. jan. 13. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérdező : a külső oldalon lévő dudort ütötted be? Az sérült?
2022. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1es

Nem, a jobb lábam belső dudorját

(Akkor ha a másik lábamhoz közelebb lévő dudor számít annak)

2022. jan. 13. 12:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Én csak 2 tippet tudok, saját esetek voltak:


Ín vagy izom ami arra a csontra tapad sérült/szakadt vagy abból a csontból tört le egy pici darab amit megütöttél.


Röntgen szükséges, szerintem menj orvoshoz mindenképp! Velem mindkettő megtörtént, gipszbe tették.

2022. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy dolgot még elfelejtettem megemlíteni, ami fontos lehet

Külsőleg nem látszik semmi

2022. jan. 13. 13:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálam sem látszott amikor letört belőle egy "borsónyi darab" ( ez szerepelt a leleten)


Amikor szakadt, akkor enyhén duzzadt volt a terület.

2022. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És hova kellene ezzel menni? SBO?
2022. jan. 13. 14:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg telefonon a háziorvost vagy - ha budapesti vagy - akkor hívj fel egy tetszőleges sztk-t (szakorvosi rendelő, pl. XI. ker Szent Kristóf, Alleenal) és simán kérdezd meg hogy kell-e beutaló a BALESETI SEBÉSZET-re.


Mivel téged baleset ért és röntgen kell, ezért kell oda menned. (és ez a gyorsabb is mert a sima sebészet, tehát nem a baleseti=sürgős, sokkal több idő)


Mivel covid van, mindenképpen érdeklődj, informálódj előtte telefonon!


Taj. kártya, személyi legyen nálad!

2022. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor versenyszinten sportolsz. Akkor egy ilyen sérülést végképp nem lehet félvállról venni. Mielőbb menj el orvoshoz vele. Lehet egy egyszerű zúzódás, de lehet szakadás is vagy akár törés is.
2022. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, csak hobbiszinten sportolok
2022. jan. 15. 22:35
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Akkor is: minél tovább húzód a helyzetet, annál rosszabb lesz. Hétfőn menj el legalább a háziorvoshoz (ha kiskorú, azaz 18 alatti vagy, akkor házi gyermekorvoshoz) és mutasd meg neki. Ő tudni fogja, hogy mi a teendő. Ez min. egy röntgent megér. Nem tartom kizártnak, hogy egy csontszilánk letört a csontból és ez okozza a problémát.

2022. jan. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!