Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 2,5 hete vették le a járógipsz...

2,5 hete vették le a járógipszemet(boka és lábszár törés), kedden megyek 3. alkalommal gyógytornára+ itthon is tornáztatom. Nektek hány hét/hónap volt, mire rendesen tudtatok menni, nem sántikálva? Nagyon ki van már a derekam 😅😅

Figyelt kérdés

2022. febr. 13. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy 20 vagy hogy 120 évesen-e...

De senkivel sem kell versenyezned, az a lényeg, hogy teljesen rendbe jöjj! :)

2022. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég szép sérülés, ennél egyszerűbb esetekben is hónapok kellenek.

A 3 gyógytornától, még ne várj csodát, a 10 alkalom is csak arra elég, hogy begyakorold, és otthon is tudd csinálni.

Bár saját tapasztalat alapján, az ember otthon nem olyan intenzitással végzi a gyakorlatokat, mint gyógytornán. Én pont ezért kértem még két turnust.

2022. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány hétig volt a lábadon összesen a gipsz? (Nem csak a járó- hanem azt megelőzően a fekvőgipsz is)

Legalább annyi hét gyógytorna lesz, ahány hét gipsz volt. Legalábbis személyes tapasztalatom szerint.


Egyébként pedig csak a #2 (ma 13:21) tudom megerősíteni. Az én tapasztalatom is az, hogy otthon nem csinálod olyan intenzitással és mértékben a gyakorlatokat, mint gyógytornán. Otthon a fájdalomérzet sajnos erősebben befolyásol, mint a gyakorlatok elvégzése.

2022. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok, szóval még"fiatal" szervezet 😅😅 Viszont igen, itthon nem úgy megy a torna. Összesen 6 hétig volt a gipsz a lábamon. Köszi a válaszokat 🙂
2022. febr. 14. 08:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 (ma 8:25 Kérdező)

A 6 hét gipsz, mint 4-6 hét gyógytornát jelent. Egy bizonyos idő után érdemes otthon is csinálni a tornán végzett gyakorlatokat. Ez azonban messze nem úgy szokott menni, mint a tornán, hisz amikor otthon csinálja az ember, akkor ha úgy érzi, hogy fáj, akkor abbahagyja, míg tornán ezt a szakember nem hagyja.

2022. febr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Így van, az első alkalomtól csinálom itthon is, csak itthon tudok lazsálni 😅😅
2022. febr. 14. 18:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ez nem meglepő! Mostanság szenvedem meg a nyolcadik szalagsérülésemet a jobb bokámban. (Ha a két bokámat egy kalap alatt számolom, akkor tizennégy szalagsérülés, 4 törés is volt)

2022. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úr Isten, ezeket hogy sikerült összehozni? 🙈🙈
2022. febr. 18. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, sportol, mert a sportolás olyan egészséges... Aha, amint a mellékelt ábra mutatja...
2022. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

#8 (ma 12:52 A kérdező kommentje) és #9 (ma 14:39)

Versenyszinten soha nem sportoltam. Imádtam a kerékpározást, a focit, a kosárlabdát, az asztaliteniszt. A focit és a többi labdasportot is csak iskolai szinten csináltam 1960 és 1968 között. Iskolán kívül is eljártam focizni és rengeteget kerékpároztam. Mivel akkor még voltak igazi telek (20-30 cm havak is voltak), így az is kockázatos volt. Ráadásul falun laktunk.

2022. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!