Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van, aki járt így a törött...

Van, aki járt így a törött bokájával?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 hete lett megműtve a külbokám egy harmadcsőlemezzel, 5 napja tették fel a fekvő gipszet, viszont tegnap egy balszerencsés lépésemmel véletlenül ráléptem egy pillanat erejéig. Lehet ebből baj? Nem fáj, de érzékeny maradt...

2022. febr. 26. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Furdokadbol kiszallva vagy beszallaskor raestem kicsit. Fajt persze, de nem lett belole nagyobb baj. A gipsz es a lemez kelloen rogziti, ne aggodj. Raadasul nekem a belboka is repedt, es azt nem rogzitettek kulon. Mar lassan masfel eve, es semmi baja.
2022. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm, hogy megnyugtattál. Annyit még elárulnál, hogy milyen volt a gipsz levétel után, mennyi időbe tellett, amíg stabilnak nem érezted a lábad, illetve maradt maradandó fájdalom, érzékeny-e a frontra?
2022. febr. 26. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Hat elso korben undorito, mint egy hüllő bore, szaraz, mintha vedlenek, ujjnyi darabokban esett le a bőr. De orultem mint majom a farkanak, amikor levettek a gipszet, vegre szabad volt a labam. Reszlegesen terhelhettem talan meg 2-3 hetig, elso napokban ra se tudtam volna lepni rendesen, egyaltalan nem volt tartasa gipsz nelkul. 1 honap gyogytorna, ami nagyon jot tett, pedig nem hittem benne igazan. Az elso par alkalom utan rohadtul izomlazam volt, a vadlim ossze volt esve feleakkorara, mint volt, az kb. masfel honap utan jott rendbe. Stabilnak olyan 3 honapot mondanek gipszlevetel utan. Ha elfaradtam, akkor elkezdtem bicegni, marpedig visszaalltam 12 oraba dolgozni es nem ulomunka, ugyhogy nap vegere kesz voltam, de par het alatt megszoktam azt is. Maradando fajdalom max reggelente, amig lemaszok a lepcson. Vagy ha a lemezelt (nem okoz problemat, ugyhogy nem vetettem ki) felevel belerugok valamibe, akkor a konnyem is kicsordul, arra nagyon vigyazz. Frontra a labam nem igazan, a fejem annal inkabb. :D

Mielobbi felepulest kivanok!

2022. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy kaptál-e járógipszet. Bár vélhetően kaptál, de könnyítettet, amit le lehet venni pl. fürdésnél, alvásnál. Maga a gipsz is terhelhető, viszont anélkül is nagyon figyelmesnek kell lenni. Elvileg tartanak a lemezek, de ez kizárólag a csontokra vonatkozik és nem a szalagokra.


Tapasztalat. Sajnos frontérzékenység nagyon is előfordulhat.

2022. febr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A könnyített gipsz nem levehető, ezért sem javasolják az orvosok, mert ha bármi probléma adódna vele, újra ki kell fizetni érte tízen X ezer forintot, plusz nem minden fajta törésnél alkalmazható.

Egyébként a külboka törésem mellé van egy részleges szalagszakadás, nem tudom ez megnehezíti-e a gyógyulási időt..

2022. febr. 26. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben szalag is szakadt, akkor az mindenképpen megnehezíti a gyógyulásodat. A műanyag könnyített gipsz levehető (tapasztalat). Az viszont tény, hogy az orvosok nem nagyon ajánlják ezt a megoldást. Az is igaz, hogy nem mindenfajta törésnél megoldható ez.
2022. febr. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem kaptam járógipszet, 1,5 hét gipszsín és 2,5 hét fekvő gipsz után végre szabad a láb! 😃
2022. márc. 10. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!