Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gyógyszert reggel vagy este...

Gyógyszert reggel vagy este érdemes beszedni? Mikor megy jobban végbe a gyógyulás, mikor fejti ki jobban a hatását? Szedhetek belőle 1 helyett 2-őt? Miért jobb az egyik mint a másik?

Figyelt kérdés

Volt dec 30-án egy motorbaleset során csontszéllességnyi elmozdulással járó darabos kulcscsonttörésem, az egyik csontvég kiállt a mellhasamból illetve 4 kitört szilánkot eltávolítottak, még aznap műtötték és most egy rúd tartja egyvonalban.


Ahogy kijöttem a korházból a baleset utáni napon, megkérdeztem az orvost mivel tudnám esetleg kicsit boostolni a gyógyulást?

A CalciviD-et ajánlotta, már aznap vettem is még mielőtt hazamentem és azóta is azt szedem.


Sima béres CalciviD amit eddig szedtem eddig napi 2-őt illetve mellé C vitamin 1000mg napi 1.

Eddig 2 dobozt fogyasztottam el, most viszont nem kaptam ugyanolyat hanem helyette CalciviD Extra-D volt csak, ez 60db-os viszont csak napi 1-et kell szedni a megemelt hatóanyag tartalom miatt.



Arra gondoltam most és azóta úgy is csinálom, hogy estefele lefekvés előtt nem sokkal veszem be. Szerintem úgy logikus, hogy napközben mikor ébren vagyok, teszek-veszek-gondolkozok stb a szervezetem terhelt nincs ideje gyógyulni, ha meg vagyok fázva vagy van valami sérülésem vagy akármi akkor is a regenerálódás az alvás során megy végbe, tehát szerintem éjszakára jobb bevennem.


A kérdésem, hogy szerintetek éjszakára vegyem be a napi 1 CalciviD-et vagy nappalra?


A másik kérdésem, hogy mi van ha ebből 2-őt veszek be? Ártanék vele vagy jobb lenne egy kis turbo boost a szervezetemnek?


A harmadik kérdés, hogy miért is jobb ez az Extra-D verzió mint a sima? Csak mert nekem úgy tűnik, hogy kevesebb dolog van benne mint a másikban.

Ezért nem is értem, miért ne vehetnék be 2-őt belőle ugyanúgy.



A két gyógyszer közti különbségek:

=========================================

Sima Béres CalciviD:

37,5 µg D3-vitamin (1500 NE)

75 µg K-vitamin

800 mg Kalcium

150 mg Magnézium

10 mg Cink

2 mg Mangán

=========================================


=========================================

Béres CalciviD Extra-D:

20 µg kolekalciferol (800 NE D3-vitamin)

600 mg Kalcium (1500mg Kalcium-Karbonát)

=========================================



2022. ápr. 1. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy mikor szeded őket, a hatékonyságukhoz sem kell túlzott reményt fűzni.
2022. ápr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek a táplálékkiegészítők nem úgy működnek, mint egy vérnyomáscsökkentő. Igazából ha egészségesen, vegyesen táplálkozol, akkor minden nyomelemből, vitaminból kellő mennyiségűt beviszel a szervezetedbe.

Én úgy szoktam mondani a betegeimnek, hogy nyugodtan szedhet ilyeneket, ha attól jobban érzi magát, ártani nem fog. De azért csodát sem kell várni tőlük. (Nyilván más az eset egy csontritkulásos betegnél, ahol a terápia része a D3 vitamin és jelentős Ca pótlás)

2022. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Miért lenne mindegy? A kálcium az kálcium, a vitamin az vitamin, tökmindegy hogy most 1000 almából vagy 2 tablettából kerül be a szervezetembe.


Ez nem étrendkiegészítő, ez kálcium kivonat. Ezekkel a tabikkal olyan mennyiségű extra kálciumot vagy c-vitamint viszek be a szervezetembe amit normál táplálkozás mellett az év egyetlen napján sem.


Tudod mennyi gyümölcsöt kéne enned ahhoz, hogy meglegyen mondjuk a napi 1000mg c-vitamin?


Én nem szedek abszolút semmilyen gyógyszert, ez viszont nem is gyógyszer, semmi misztikum nincs ebben, ez tiszta kálcium meg tiszta D-vitamin.

2022. ápr. 3. 12:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak C vitaminból kb. 70-80 mg-ot használ fel a szervezet naponta. A többi a vizeletbe kerül rövid úton. A Ca szint is a vérben szigorúan szabályzott, hisz nem csak a csontanyagcseréhez kell, hanem minden sejtnek a jelátvitelhez. Ezért ebből is a felesleget amit nem épít be a szervezet a raktárakba, az kiválasztja.
2022. ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Így van ezt tudom de ezzel nincs semmi baj.

Azt viszont nem tudtam, hogy csak 70-80mg-ot használ fel.


Akkor miért mondják, hogy napi 1000mg C-vitamin? Honnan jött ez?



Amúgy amellett amit írtál is fenntartom, hogy normál étkezés mellett sem viszel be minden nap még 70-80mg C-vitamint SE.. szerintem legalábbis.

Elvégre miből.

2022. ápr. 3. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!