Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha megharapott egy kutya, de...

Ha megharapott egy kutya, de megkaptam az oltássorozatot veszettség ellen akkor már 0% az esély rá, hogy ezek után lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy csak egy pár napra rá jutottam el a kórházba családi dolgok miatt szóval ezen parázok meg ilyeneket olvastam valamelyik oldalon, hogy akár 7 évig is lappanghat most ez igaz vagy csak hülyeség?

2022. máj. 2. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel az a kutya nem volt veszett. ma nemigen van veszettség az országban.

Két hétig lehet várni az oltással.

Nem lesz semmi bajod.

2022. máj. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit csinálni ezen kívűl, így nincs értelem félni. De azért fáj azt mondani, hogy 0 százalék esély van a betegségre. Seb helye elfertőződhetett stb…
2022. máj. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Zigethy ***** válasza:

Csupán teoretikusan végiggondolván az esetet, mert egyébként ma Magyarországon a veszettség kockázata egészen minimális: ha megkaptad a teljes oltássorozatot úgy, hogy semmilyen idegrendszeri tüneted nem volt még előtte, akkor rendben vagy. Ezek a tünetek akkor lépnek elő, amikor a vírus - haladva az idegpályákon - eléri a központi idegrendszert. Erre nálad nem került sor, szóval biztonságban vagy.

Amennyiben még később is szoronganál miatta, esetleg igényelhetsz vérvételes szerológiai tesztet, ami megmutatja az aktuális antitestszintet, bár szerintem ez már csak túlzó óvatoskodás volna. Nyugodj meg, nem lesz baj.

2022. máj. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!