Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap előtt egy picit megszúr...

Tegnap előtt egy picit megszúrta a láb talpamat a szög ès nagyon apró seb van rajta ès bekötöttem ès nem kapok vèr mèrgezèst?

Figyelt kérdés
Nem is vèrzett meg semmi csak nincs lázam nincs fej fájásom semmi nincs nem fogok vèrmèrgezèst kapni?
2022. jún. 22. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelent automatikusan vérmérgezést (ha a tetanusz fertőzésre gondolsz) minden egyes szúrt seb. Sőt, még a vérmérgezés sem egyenlő a halállal, kb 10%-os a halálozási aránya. Ha nincsenek heveny gyulladásra és fertőzésre utaló tüneteid, akkor csak van egy sebed ami majd begyógyul.
2022. jún. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a tetanusz fertőzèsre gondoltam
2022. jún. 22. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Feltételezem lefertőtlenítetted a sebet. Ha nem akkor legközelebb ne felejtsd el.

Kevés az esélye de megtorténhet. Parázni nem kell, egy átlag ember élete során sokszor megsérül mégse kap vérmérgezést. Nekem sokszor begyulladtak kicsi vágások mégse kaptam vérmérgezést. Viszont ha ezeket tapasztalod azonnal menj orvoshoz:

[link]

2022. jún. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xp ali ***** válasza:
Ha nem rosszabbodik, akkor nem vszínű, h kapnál. A tetanusz meg a vérmérgezés 2 külön dolog, egyik sem túl jó dolog és mind2 benne van a pakliban. Ha lázas vagy, rosszul vagy, vagy begyullad, lüktet, akkor azonnal ügyelet. Nem "majd reggel", hanem azonnal. De érezni fogod, parázni tényleg nem kell miatta.
2022. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Köszönöm
2022. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!