Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mankóval féllábbal mennyire...

Mankóval féllábbal mennyire reális a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
Láttam egy amputált fiút aki ráadásul magas lépcsős villamosra szállt fel. Ügyesen és gyorsan csinálta, kicsit még "futniuk" is kellett, hogy elérjék. A barátaival volt, de utolsónak szállt fel segítség nélkül. Szívesen mennék időnként én is műláb nélkül, de félek a tömegtől meg a váratlan helyzetektől plusz ha bámulnak szerencsétlenebb vagyok. Jöhetnek a tapasztalatok!

2022. jún. 29. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Türelmetlenek a sofőrök, rácsukják az emberre az ajtót, nagymamámat el is sodorta a busz, annyira sietett. Az ülőhelyekért közelharc van. Szóval, ha te olyan vagy, aki hegyet is mászna fél lábbal, akkor valószínűleg ez meg se kottyan.
2022. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Mióta van műlébad? Kaptál rendes rehabot? Még mindig nem késő oda jelentkezzél. Vannak nagyon profi rehabos helyek ahol ezt megtanítják (pl. OORI). Feltéve ha nem kamu a kérdésed.
2022. jún. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlat teszi mesterre
2022. jún. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás, ennyi. Tudod, aki sokat mankózik, simán van olyan ügyes, mint egy egészséges ember, mert megtanult vele közlekedni.
2022. jún. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy érzem a rehabon nem díjaznák, hogy műláb nélkül szeretnék villamosozni. Szerintem az említett srác se ott gyakorolt ilyeneket. Valószínű egy lábtöréssel ment volna, de ez már más helyzet. Bennem van, hogy mozgássérült vagyok, megnéznek és ha hibázok lesajnálnak.
2022. jún. 30. 10:36
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Magadnak akarj megfelelni es ne mäsoknak. A te eleted, nem mäsoke. A reha azert van, hogy megkönnyitsek a megvältozott életed, de a legfontosabb a te sajät kenyelmed. Te vagy a fontos. Akinek meg nem tetszik az cserelhet veled, de köze akkor sincs hozzä...
2022. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
"Úgy érzem a rehabon nem díjaznák, hogy műláb nélkül szeretnék villamosozni." Tényleg ezt most így komolyan kérdezted vagy, az egész kérdésed kamu? De ezt is megtanítják meg oly sok mindent. Mert nem egy esetben előfordul, hogy valami miatt nem tudsz/nem lehet műlábat használni (pl. meghibásodik) akkor teleportálj? Miért érzem úgy, hogy ez a kérdés az egyik kamuzós ujabb kérdése?
2022. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kiss Kíváncsi válasza:
100%

Lehet, én is őt láttam. Mankókkal gyorsan, ügyesen mozgott.

Bal lába volt, combban csonkolva. A nadrágja is át volt szabva "egylábasra"

Amikor állt, a csonkot a mankókra támasztotta.

2023. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam már hasonlót, mégpedig vonaton. Nagyon türelmesen és segítőkészen álltak hozzá. Az egyik kalauz azzal segített, hogy nem indította/menesztette el a vonatot, míg a másik kalauz és egy utas a felszállásba segített neki. Szegénynek nem volt túl egyszerű dolga, mert kb. 50 percet végig kellett álljon a tömött vonaton. A 2 mankóval még bemenni sem tudott a terembe, nemhogy leüljön. Még jó, hogy a vonat utolsó kocsija volt és a hátsó átjáró le volt zárva, így annak tudott támaszkodni. Neki térdtől volt csonkolva a lába, műlábat használt.
2023. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mire jutottäl vegül?
2023. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!