Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Napégés, ez normális?

Napégés, ez normális?

Figyelt kérdés

Tegnap Balatonon voltunk, ahol sikerült eléggé leégnem. Este még nem volt különösebben bajom (azon kívül hogy picit szúrt-fájt a bepirosodott bőröm), ma reggelre viszont életemben először fel is hólyagosodott mindkét vállam. Normális, hogy ez éjszaka történt meg (mármint hogy nem aznap)?

Fújogatom panthenollal, próbálom hűvösen tartani, és ma már kezdenek kifolyni a hólyagok. Létezik, hogy ilyen hamar kifakadnak?



2022. júl. 5. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan volt az elso Balcsizástól, víztiszta hólyagok, olyan sűrűn volt mint azilyen levegőbuborékos csoki. Csak finoman megnyomtam és egyikből átfolyt a másikba a víz. Jó egy hete volt már tökéletes a vállam.
2022. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kb m@snap volt
2022. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van kisebb és nagyobb hólyagom is, nyomkodni nem próbáltam őket, mivel eléggé fáj, és lehetőleg nem is akarom fertőzésveszélynek kitenni

Panthenolt is csak ráfújom, de nem kenem szét

Egyébként nekem is nagyon sűrűn van, van amelyik olyan mintha össze lenne nőve egy másikkal. Ez a bal vállam. A jobb vállamon sokkal kisebb hólyagok vannak, de azok is sűrűn

2022. júl. 5. 12:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom az IRIX spay-t napégés ellen, hamar enyhíti a fájdalmat. Nekünk csak ez vált be.
2022. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ki fogom próbálni, köszönöm

Eddig én csak Panthenolt használtam, de mostanában mintha nem sokat segítene :( Régebben szinte 1 nap alatt elmúlt tőle a fájdalom, az utóbbi pár évben valahogy mintha gyengébbnek érezném a hatását

2022. júl. 5. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!