Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Normális, hogy fáj a csípőtájé...

Normális, hogy fáj a csípőtájékom/fenéktájékom, amikor a földön alszok?

Figyelt kérdés
Mikor kicsi voltam, akkor a kertben minden évben felállítottuk nyáron a sátrat, és ott aludtam egészen szeptemberig. És mivel ez is földön alvás, ezért gondoltam, hogy kipróbálom a szobámban 3 pici pokróc felett... Eltelt kb. 3-4 nap és egy kicsit olyan, mintha izomlázam lenne. Vagyis hogy pontosítsak, mintha erősen hengereztem volna meg, és olyan módon fáj a csípőm és a fenekem tájéka. És a fő kérdés, hogy ez inkább olyan volna, mint ami sérülést okozott, vagy csak nem vagyok elég edzett?

#bivakolás #egészséges földön aludni
2022. jún. 17. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Normalis, nem vagy hozzaszokva a kemeny talajhoz. Es bar a fold, marmint a kinti is kemeny, de tompit valamennyit a fu, satorba helyezett pled, halozsak stb., de egy parketta vagy betonos alapra tett akarmi szonyeg, jarolap megiscsak kemenyebb.
2022. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az SI ízületed fogod gallyra tenni a keményen alvással.

Azonnal felejtsd el a kemény felületet.


Az si ízület lazasága aztán az egész gerincoszlopod stabilitására lesz rossz hatással.


Legalább legyen alattad egy öt centi vastag szivacs, ami tart.

De ez a minimum.


Meg ússzál egy hónapot minden nap.


Akkor meggyógyul.

2022. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszok. Szerencsére az úszással nincs gondom. Rendszeresen szoktam járni, meg itt van a nyár és tervbe is van véve, hogy minden nap el tudjak menni😁
2022. jún. 18. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!