Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehetséges léprepedés? Háro...

Lehetséges léprepedés? Három napja történt, hogy a párom mellettem feküdt, és ahogy rám akart mászni, az öklével eltalálta a bal oldalamat a bordáim aljánál. Eléggé kellemetlen érzés volt.

Figyelt kérdés
Kényszerbeteg vagyok, rettegek a léprepedéstől,minden ütés után rohanok ultrahangra, pszichiáternél is voltam már miatta. Ő azt mondta, hogy nem véletlen van a bordák alatt, meg hogy akkor lenne bajom belőle, ha kalapáccsal vernék az oldalam. Szerinte ha a sérülés másnapján nincs bajom, akkor ne aggódjak, mert ha nagyon lassan vérezne a lép, akkor megalvadna a vér a tokja alatt. Fáj az oldalam, de lehet, hogy csak a bordáim érzékenyek, vagy túlreagálom. UH-ra nem tudok most menni, maximum az SBO-ra, de ott szerintem hülyének néznének emiatt.

2022. júl. 29. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Igen. Lehetséges. Sajnos :(
2022. júl. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kértem ultrahangra időpontot, szerencsére volt a mai napra, 19:30-ra. Az SBO-n se kerülnék sorra hamarabb sajnos, ha munka után bemennék oda.
2022. júl. 29. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:

A léprepedéshez ennél jóval kokolyabb behatás kell, mondjuk valaki teljes erőből hasba üt, vagy rúg úgy, hogy nem feszítesz rá előtte. Vagy mondjuk elüt egy autó, vagy kiesel az emeletről..

Mivel a bordásat ütötte meg, ott lehet egy kisebb zúzódás, ha hajlamos vagy rá belilul, ha erősebb ütés volt akkor esetleg a lengőborda megrepedhet, de az azért eléggé fájna már

2022. júl. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A léprepedéshez az kell minimum hogy beléd tolassanak stb. ahogy előző is írta. Hidd el jobb anyagból vagyunk összerakva!!! Azért fáj az oldalad mert ott vannak izmok, stb. idegek, megnyomódtak.. léprepedés a fixa ideád? Fura.
2022. júl. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos az. Nagypapám hirtelen halálakor kezdődött évekkel ezelőtt, akkor eléggé összeomlottam idegileg. Valahova beütöttem a bal oldalam, elkezdtem a neten olvasgatni, hogy mimet üthettem meg, és akkor bukkantam bele a kétszakaszos léprepedésbe. Onnantól kedve mindig pánikoltam, ha megütöttem a bal oldalam, és rohangáltam ultrahangra, hogy megnyugodjak Utána összeszedtem magam, és elmúlt évekig ez a kényszeres cselekvés. Most édesapám szintén váratlan halálakor megint előjött. Voltam pszichiáternél is, ő azt mondta, hogy kényszerbeteg vagyok, és írt fel gyógyszert is rá.
2022. júl. 29. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Jajj, részvétem! :(

Nálam ugyanez volt. Nagyim halt meg hirtelen agyvérzésben, én nagyon kiborultam anyám helyett anyám volt- 13 éves voltam- aznap éjjel a pulzusom feltűnően megugrott az generált egy későbbi pánikbetegséget!

Ne törődj vele nekem is elmúlt egyik napról a másikra szedd a gyógyszert, kell az.

Sajnos az élet nem habostorta ahogy mondják :( Jobbulást Neked!

2022. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha léprepedésed lenne nem ide írogatnál, hanem már műtenének mert akut hasi katasztrófa.
2022. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy igen, azt hamar megérzi úgymond , az ember. Előző is jól mondja.

Dehát a kényszerbetegek irreális félelmekben élnek , sokszor. De ennél nagyobb bajod ne legyen soha!

:)

2022. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!