Mit tegyek? 20/L

Figyelt kérdés
A tegnap volt egy autó balesetem. Ami úgy történt hogy hátulról nekem jöttek és én előre,hátra estem többször is,főleg a fejem. Ma elkezdett a nyakam borzalmasan fájni(az izom),orvoshoz nem voltam. Olyan feszültség érzést érzek borzasztóan,nagyon fáj,a vállamba is sugárzik a fájdalom alig tudok mozogni. Borzasztó érzés. Hogyan szüntessem meg a fájást? Muszáj orvoshoz mennem? Vagy el fog múlni magától?

2022. aug. 11. 11:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#2 pl.? Milyen következményei?
2022. aug. 11. 13:53
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: köszi, viszont minden jót neked is!

Javaslom ezeket a gyógyszereket neked is, amíg dokihoz nem jutsz, de azt tényleg ne hagyd ki te se, mert ez egyáltalán nem tréfa és nem is vicces kicsit sem!

2022. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
11# Olvass utána a whiplash sérülésnek, és akkor megtudod.
2022. aug. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#13 utána olvastam és úgy írja hogy lehet kezelni otthon,doki nélkül.🤷🏻‍♀️
2022. aug. 11. 17:24
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"A traumás nyaki gerinc szindróma sokféle tünetből áll, a kisebb-nagyobb rándulástól a gerincvelő zúzódásáig, és csigolya töréséig. Az utóbbi két történés ritka, és a súlyos kísérő tünetek miatt könnyen észlelhető. Többnyire azonban a nyaki izmok, szalagok húzódása, a nyaki régió kisízületeinek rándulása, elmozdulása, vagy a nyaki gerinc sérv kialakulása a következmény. A baleset utóhatása hetekig, de akár évekig tartó fájdalom, mozgáskorlátozottság lehet. Klinikai tapasztaltunk, hogy sokszor a több éves krónikus nyaki panaszok hátterében, csak ismételt rákérdezéssel derül ki, hogy évekkel korábban történt nyaki rándulásos sérülés a kórelőzményben."


"Az egyszerű ostorcsapás-sérülés legtöbbször a tünetek, kórelőzmény alapján diagnosztizálható. Súlyos esetben, vagy krónikus ostorcsapás szindrómában az orvos dönti el a röntgen, a koputertomográfia (CT), mágneses rezonancia (MR), vagy egyéb vizsgálatok szükségességét."


Forrás: [link]


"Untreated whiplash poses an increased risk for chronic pain and soreness, long after the injury or car accident occurs. Torn or stressed neck muscles and ligaments require careful treatment and take time to repair correctly."

[link]

2022. aug. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
#14: Azért kellene orvoshoz menni, hogy kizárják a komolyabb sérüléseket. Az öndiagnózis nem megbízható. Dr Google és a gyakori egészség kategóriája sem.
2022. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg, diagnosztizálni a DOKI tudja, hogyha ostorcsapás sérülésed van. nem a gyakorikérdések. És ő tudja megmondani, hogy a te esetedben mi a megfelelő kezelés.
2022. aug. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Mit vergődsz? Ha nem akarsz orvoshoz menni, ne is kérdezgess, kezelgesd magad otthon, aztán reménykedj, hogy nem halsz meg.
2022. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Hali. Voltam orvosnál azt mondta hogy hogyha elmúlt krémmel akor ő már nincs mit csináljon. Mert azóta már elmúlt teljesen.
2022. aug. 14. 00:28
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó, szerencséd volt. És nem jobb, hogy orvostól hallottad, nincs már miért izgulni? :)
2022. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!