Mit tegyek? 20/L

Figyelt kérdés
A tegnap volt egy autó balesetem. Ami úgy történt hogy hátulról nekem jöttek és én előre,hátra estem többször is,főleg a fejem. Ma elkezdett a nyakam borzalmasan fájni(az izom),orvoshoz nem voltam. Olyan feszültség érzést érzek borzasztóan,nagyon fáj,a vállamba is sugárzik a fájdalom alig tudok mozogni. Borzasztó érzés. Hogyan szüntessem meg a fájást? Muszáj orvoshoz mennem? Vagy el fog múlni magától?

2022. aug. 11. 11:17
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Igaz,szorongásos beteg is vagyok,be vagyok pánikolva
2022. aug. 11. 11:18
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj orvoshoz menni. Ne halogasd, mert csúnya következményei lehetnek.
2022. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Traumatológiára menj el.
2022. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Ne pánikolj, hanem menj el orvoshoz, ilyen esetekben el kell. Simén lehet agyrázkódásod, szoktak adni nyakmerevítőt is. Inkább attól kellene félned, hogy mi lesz, ha nem mész el.
2022. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De a fejem nem fáj,semmi más tünetem nincs. A székbe ütöttem,az pedig puha
2022. aug. 11. 11:37
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
De a nyakad megrándulhatott, hiszen fáj.
2022. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Létezik az ún. whiplash szindróma, ahhoz bőven elég, ami a leírásod alapján veled történt, akkor is, ha puha a szék. Ne a kifogásokat keresd, ez nem játék.
2022. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 7-es válaszoló írta "whiplash" azaz ostorcsapás sérülés és ennek komoly következményei lehetnek.
2022. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én épp ma ébredtem úgy, hogy elfeküdtem a nyakam.

Eleinte nem foglalkoztam vele, készültem dolgozni, majd ahogy a nadrágom húztam fel, egy rossz mozdulat elég volt, és úgy maradtam.

Azt hittem besz*rok úgy fájt másodperceken át, meg se bírtam mozdítani a fejem.

Azt hiszem hasonlóan fájhat most neked is.

Egyszerűen nem tudtam mit csináljak, örültem, hogy épp az ágy mellett álltam, mert így hanyatt rá bírtam feküdni legalább.

Volt vagy egy óra, míg el bírtam addig jutni, hogy oldalra forduljak és telefonon segítséget kérjek.

Végül, mint utólag kiderült, a házidokim épp szabadságon van, de egy kedves ismerősöm elszaladt patikába és vett nekem Cataflamot meg Flectort és Milgammát - ezeket javasolta a gyógyszerész.

Ezeket szedem és kenegetem 4 - 6 óránként - ahogy a gyógyszerész javasolta, és azóta már finoman bírom mozgatni a fejem, meg legalább nem sz*rom össze magam, ha megmozdul egy picit a fejem.

Addig, amíg ezek el nem kezdtek hatni, vakarózni se bírtam, mert egy apró fej-nyak-izom mozdulattól is úgy begörcsölt a nyakizmom, hogy azt hittem ott maradok és ordítottam a fájdalomtól, meg a könnyem folyt.

Valószínűleg be is csípődött, de a dokim még nem elérhető, egyébként is délutános lenne, szóval csak helyettesítés lesz...

2022. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#9 sajnálom..:( jobbulast neked is!
2022. aug. 11. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!