Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kiment a bokám pár órája, de...

Kiment a bokám pár órája, de két nap múlva utazok el. Árthat neki a melegvíz, a szauna?

Figyelt kérdés
Aláfordult a bokám ma délután. Bicegni tudok vele, de eléggé fáj. Nem lilult be, ici picit dagadt csak fel. Sajnos pont utazunk el wellnessbe. Árthat neki a meleg, ért esetleg valaki ehhez?:( köszi!

2022. okt. 1. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A meleg víz bokaficamnál még nagyobb duzzanatot okozhat. Nem ártana ha majd látná doki.


Addig is jegeld a bokád (gondolom tudod hogy a jég nem érheti közvetlenül a bőrödet) és fáslizhatod is.

2022. okt. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

el kéne menni tramuatológiára, a tünetek alapján minimum egy részleges szalagszakadás

ha használod vagy sétálsz az árt. 2 hét fekvés

t enem utazol most sehova sajnos

2022. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, holnap megyek, meg megkérdezem a dokit mit javasol.
2022. okt. 2. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Ezzel te nem nagyon utazol sehova.
2022. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp elutazok mert nem lemondható. Mára sokkal jobb, csak a duzzanat nem ment le, úgyhogy a szauna kimarad. De a holnapi röntgen a döntő.
2022. okt. 2. 22:03
 6/8 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha a legalső szinten ücsörögsz a szaunába, érezheted, hogy az ajtó alsó szellőzőjén jön be a friss levegő. Szóval az a 8-10 perces melegedés nem árthat a bokának, a test fölsőbb részének viszont jót tesz.

Utána a pihenőben borogasd a bokád vizes ruhával.

(Burofix tabletta vény nélkül kapható, nekem használt)

2022. okt. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi!:) csak az infrába terveztem bemenni, arról olvastam egyedül hogy még jót is tehet neki, de a vízből azért kilógattam csórit :D

Doki amúgy megnézte, szerinte semmi szakadás, el is engedett.

2022. okt. 4. 08:26
 8/8 veterán vas ***** válasza:
100%
Az jó ha a doki elengedett, de azért a maratoni távot még ne vállald be. ;)
2022. okt. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!